Gyvenimas

2021.02.03 17:41

Vengrų šeima nuo pandemijos slepiasi jachtoje – plaukiodami aplink pasaulį džiaugiasi ir delfinų palyda

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.03 17:41

Viena vengrų šeima pandemiją nusprendė praleisti izoliuodamasi jūroje. Prieš pusę metų pakėlę inkarą Kroatijoje, jachta jie perplaukė Atlanto vandenyną ir kelionę žada tęsti.

Izoliacija skrodžiant bangas ir keliaujant aplink pasaulį – viena vengrų šeima jau daugiau nei pusę metų nuo pandemijos slepiasi jachtoje, plaukiodami jūrose ir vandenyne. Programatuojas Domonkosas Bosze`as sako, kad plaukti neskuba, o planus nuolatos keičia jūra.

„Mūsų planai lankstūs. Kelią diktuoja oro sąlygos, nes uraganų ar ciklonų sezonai riboja galimybes plaukioti kai kuriuose regionuose“, – sako keliautojas.

Žinios. Armonaitė: verslui bus galima kompensuoti darbuotojų testavimą dėl COVID-19

Kelionę Domonkosas su žmona ir dviem dukromis pradėjo Kroatijoje, aplankė Italijos ir Ispanijos krantus, o vėliau išplaukė į vandenyną. Sustoję Žaliajame kyšulyje perplaukė Atlantą ir Kalėdas praleido Karibuose, Martinikoje. Šeima sako, kad sustodami uostuose kruopščiai seka vietinius ribojimus.

„Pasiekę Martiniką pareigūnams pranešėme, kad 16 dienų praleidome atviroje jūroje. Jie tai patvirtino kaip karantiną. O aštuonias dienas jūroje apskritai nematėme jokio kito laivo“, – pasakojo vengras.

Maistu šeima pasirūpina uostuose arba žvejoja jūroje. Mergaitės mokosi per atstumą, kartais joms padeda tėvai.

Kelionė per jūrą šeimai atnešė ir netikėtų susitikimų. Ryškiausias jų – delfinų palyda, plaukiant link Italijos krantų.

„Delfinai šokinėjo prieš pat mūsų laivą, kurį laiką plaukė su mumis. Jūra buvo visiškai rami, tarsi veidrodis, tad galėjome juos stebėti ir po vandeniu. Buvo ankstus rytas, plaukėme į Palermą. Nuostabu, viskas tarsi sapne“, – kelionės įspūdžiais dalijosi keliautoja Anna Demecky.

Bet pasak Domonkoso, didžiausias džiaugsmas – galimybė laiką leisti su šeima. „Nuostabus jausmas, kai, būdamas viduryje vandenyno, priguli ant denio su savo dukromis ir žiūri į žvaigždes, pasakoji apie jas istorijas“, – kalbėjo keliautojas.

Didžiausias iššūkis kelionėje – Atlante kilusi ir šešias valandas siautusi audra. Bet šeima kelionę žada tęsti, jų planuose – Ramusis vandenynas.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS žinių įraše:

Žinios. Armonaitė: verslui bus galima kompensuoti darbuotojų testavimą dėl COVID-19