Gyvenimas

2021.01.27 23:27

Ieškantiesiems emocinės paramos: „Vilties linija“ jau pasiekiama ir internetinėmis žinutėmis

LRT.lt2021.01.27 23:27

Nuo vasario 1 dienos visi, norintieji pasikalbėti su emocinės paramos tarnybos „Vilties linija“ konsultantais, galės tai padaryti ne tik telefonu, bet ir internetu. Tam į pagalbą pasitelkiama internetinių žinučių funkcija, kuri bus integruota tiesiai į www.viltieslinija.lt puslapį.

Daugiau nei 32 metus gyvuojanti emocinės paramos tarnyba suaugusiesiems iki šiol nemokamą, anonimišką emocinę paramą teikė telefonu ir elektroniniais laiškais. Kiekvieną mėnesį „Vilties linija“ sulaukia apie 3000 skambučių. Pasak šios tarnybos koordinatorių, nepaisant to, jog linija veikia kasdien visą parą, konsultantams ne visada pavyksta atsiliepti į visus gaunamus skambučius, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Dabar kiekvienas, kuris nedrįsta apie savo sunkumus kalbėtis telefonu, o gal ir neturi tokios galimybės, galės gauti emocinę paramą tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu (angl. chatbox). Tai leis greičiau ir efektyviau suteikti emocinę paramą žmogui, kuri jam būtina čia ir dabar, bei prisidės prie geresnio pagalbos pasiekiamumo.

Norintieji su „Vilties linijos“ konsultantais pabendrauti gyvai, susirašinėjant žinutėmis, galės apsilankyti internetinėje svetainėje www.viltieslinija.lt, kur įėjus iš karto pasitiks ekrano kampe iššokantis langelis, skirtas žinutei rašyti. Konsultantai emocinę paramą žinutėmis teiks 10 val. per savaitę, iš kurių pirmadieniais ir penktadieniais 17:00-20:00 val., o trečiadieniais ir ketvirtadieniais 19:00-21:00 val.

„Tikimės, jog ši galimybė bus naudinga tiems, kurie ieško pagalbos, bet nedrįsta savo jausmų išsakyti žodžiais telefono ragelyje. Psichologai kalba apie rašymo naudą ir svarbą mūsų gyvenime, nes tai padeda išlaisvinti susikaupusius jausmus ir mintis, ypač esant sudėtingoms gyvenimo situacijoms. Rašymo dėka tarsi apsivalome, jaučiame palengvėjimą, paliekame savo išgyvenimus ten, kurie jie buvo parašyti. Tik šiuo atveju žmogus dar ir sulauks atsakymo, palaikymo bei nuoširdaus pokalbio, – apie „Vilties linijos“ naujovę pasakojo tarnybos koordinatorė Agnė Butkuvienė.