Gyvenimas

2021.06.18 13:37

Lietuvių pamėgta Čekija po pandemijos turistus pasitinka su turizmo naujovėmis: ką aplankyti?

LRT.lt2021.06.18 13:37

Praėję metai turizmo sektoriui buvo ypač sunkūs, tačiau net ir per juos lankytojams pavyko parengti naujų parodų arba užbaigti kelerius metus trukusius remontus. Kokios naujienos laukia turistų Čekijoje?

Šiaurės Čekijos muziejaus atidarymas Liberece

Po beveik trejus metus trukusios renovacijos Šiaurės Čekijos muziejus Liberece atidarytas lankytojams 2021 m. vasario mėnesį, rašoma „Czech Tourism“ pranešime žiniasklaidai.

Svečių laukia naujos meno ir amatų bei pramonės parodos, o taip pat informacija apie regiono istoriją nuo antikos iki mūsų laikų. Šiaurės Čekijos muziejus buvo įkurtas 1873 m. kaip Dekoratyvinių menų muziejus ir dabar yra seniausias toks muziejus Čekijoje.

Karališkoji monetų kalykla Kutna Horoje

Italų dvaras – buvusios Kutna Horos ekonominio gyvenimo centras, valdovų rezidencija ir karališkoji monetų kalykla, kur pirmosios monetos buvo nukaldintos jau valdant Vaclavui II – po 13 metų trukusios renovacijos atidaro naują parodą „Karališkoji kalykla“.

Lankytojai sužinos apie įdomią Italų dvaro, pažįstamo kaip „Čekijos viduramžių centrinis bankas“, istoriją. Parodą sudaro trys teminiai blokai, pristatantys pastato istoriją, monetų gamybos procesą ir Prahos grašius.

Strakonicės pilis ir Maltos ordino riteriai

Šiais metais Strakonicės pilyje (112 km į pietus nuo Prahos) bus baigtas generalinis remontas. Lankytojai, be kita ko, pamatys unikalią Maltos ordino istoriją pristatančią parodą, didžiausią dūdmaišių kolekciją Vidurio Europoje, o taip pat motociklų, ginklų ir tekstilės pramonės parodą. Pilies muziejus atvers duris lankytojams tikriausiai 2021 m. liepos mėn.

Atnaujinta Helfštyno pilis

Po tris metus trukusių atnaujinimo darbų Helfštyno pilyje (43 km į rytus nuo Olomouco) architektūros entuziastai galės grožėtis atnaujintais pilies interjerais, o taip pat aplankyti meninės kalvystės ir archeologinių artefaktų parodą. Kiekvienais metais pilyje vyksta tradicinis „Hefaiston“ renginys – didžiausias kalvių, užsiimančių meniniu metalo apdirbimu, iš viso pasaulio sambūris Europoje, kurį nuo 1982 m. organizuoja Jano Komenskio muziejus Pršerove.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.