Gyvenimas

2021.01.28 14:44

Kiekvieną ketvirtadienį – tiesioginės delfinų pasirodymų transliacijos iš Lietuvos jūrų muziejaus

LRT.lt2021.01.28 14:44

Jau nuo šio ketvirtadienio žiūrovai vėl gali pamatyti delfinų pasirodymus. Tiesa, kol kas tik per atstumą, praneša Lietuvos jūrų muziejus.

Pirmosios transliacijos įrašą rasite čia.

„Ir mes, ir gyvūnai pasiilgome lankytojų, – sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Karantinas nesustabdė muziejaus ir delfinariumo veiklos. Treneriai kiekvieną dieną vyksta į darbą ir dirba su gyvūnais – prižiūri juos ir treniruoja. Kiekviena treniruotė – tai tas pats delfinų pasirodymas, tik be žiūrovų. Todėl nusprendėme parodyti žiūrovams bent dalelę to, kas vyksta delfinariume.”

Kiekvieną ketvirtadienį, 14.30 val. Lietuvos jūrų muziejaus feisbuke bus rengiamos tiesioginės transliacijas iš delfinariumo „Virtualu, bet tikra“. Jų metu ne tik pamatysite, kaip delfinai gyvena ir ką veikia per karantiną, bet ir galėsite užduoti klausimus gyvūnų treneriui.

Dabar delfinariume gyvena 16 delfinų – Juodosios jūros afalinų ir penki Kalifornijos jūrų liūtai. Jais rūpinasi 15 trenerių ir du veterinarijos gydytojai.

Delfinų treneriai, praleidžiantys su šias gyvūnais visą dieną, sako, kad jie – tikrai išskirtiniai. Delfinai neturi uoslės, bet kaip ir žmonės, jaučia skirtingus skonius: sūrumą, kartumą, saldumą ir rūgštumą. Delfinai atpažįsta save veidrodyje. Kiekvienas delfinas būryje turi „vardą“ ir kiti jį šaukia būtent juo.

Kartais mokslininkai net juokauja, kad delfinai yra lyg ateiviai, drauge su mumis gyvenantys toje pačioje planetoje: jų echolokacijos sistema veikia taip tobulai, kad vandenyje 30 m atstumu gali nustatyti, ar daiktas metalinis, plastikinis, ar medinis. Kvėpuoja ne refleksiškai, kaip mes, o sąmoningai. Todėl miegant vienu metu ilsisi tik pusė jų smegenų.