Gyvenimas

2021.01.22 10:33

Vizažistei teko puošti ir Statkevičių, ir eurovizininkus: iš pradžių svajojo dirbti kirpėja, bet ėmė bijoti žirklių

Zina Paškevičienė, panskliautas.lt2021.01.22 10:33

Asmeninė dainininko Kastyčio Kerbedžio vizažistė yra dirbusi su daugybe žvaigždžių, tarp jų ir dizaineriu Juozu Statkevičiumi. Taip pat ji ilgą laiką vadovavo „Eurovizijos“ makiažo komandai. Garsenybių kaprizų ji teigia nepajutusi, užtat emigrantų – ir dar kaip! O viskas prasidėjo nuo to, kai ji, jaunoji kirpėja, paniškai ėmė bijoti žirklių.

Šaukė: „Tu laimėjai!“

37-erių panevėžietei Elonai Minkevičienei naujieji metai prasidėjo neįprastai džiugiai. Būtent pirmąją naujųjų metų dieną iš pasaulinio konkurso Paryžiuje atskriejo žinia, kad ji laimėjo trečią vietą antakių formavimo ir šešėliavimo specializacijoje. Konkurse dalyvavo per 2 tūkstančius dalyvių iš daugiau nei 40 pasaulio šalių.

Tada moteriai paskambino antakių dizaino trenerė Inga Kavalčinskienė ir pradėjo šaukti: „Tu laimėjai!“. Ji ir buvo paraginusi savo bičiulę dalyvauti konkurse.

Tai – ne pirmas antakių meistrės laimėjimas grožio konkursuose. Panevėžietė lipo ant „Pelenės“ tarptautinės grožio industrijos parodos pakylos, ji buvo papuošta ne vienu medaliu.

Bronzos medalio atskriejant dar laukia

Žinia buvo netikėta dar ir todėl, kad konkursui grožio meistrė pasiruošė per labai trumpą laiką. Per pusvalandį ji surado jauną modelį Akvilę Rimkevičiūtę, padarė makiažą, nudažė antakius, padarė fotosesiją ir išsiuntė į Paryžių vertinti dvi nuotraukas. Vienoje nuotraukoje modelis buvo „prieš“, o kitoje – „po to“. Kontrastas buvo didžiulis.

Dabar juk pandemija, karantinas. Taigi konkursas Paryžiuje vyko virtualiai. Bronzos medalio E. Minkevičienė dar nesulaukė, dar jis tik skrieja pas ją.

Liūdniausia, kad karantinas stabdo ne tik siuntas. Meistrė negali atsiginti klienčių ir nepažįstamų moterų telefono skambučių. Visos nori „susitvarkyti“ antakius.

Paniškai bijojo kirpti

Prieš 3 metus įkurta grožio studija „Elona MAKE UP studio“ Respublikos gatvėje dabar stovi užrakinta. Už langų – tyla ir tamsa. Kol grožio meistrės darbe pauzė, pats laikas pakalbėti apie jos karjerą.

Pirmiausia sužinau, kad įkurti savo verslą moterį paskatino patirtis ir pasitikėjimas savimi, įgautas dizainerio Juozo Statkevičiaus madų pristatymuose.

E. Minkevičienė kilusi iš Biržų. Dar mokyklos suole ji svajojo tapti kirpėja. Tik pradėjusi mokytis Panevėžio profesinio mokymo centre ji pajuto, kad bijo kirpti. Daryti šukuosenas ir dažyti plaukus galėjo, bet va kirpti – niekaip. Vis bijojo plaukus sugadinti. Ir įveikti savo baimę jai niekaip nesisekė.

Tada ir suvokė, kad reikia mokytis kitko – makiažo paslapčių. Vien prisilietus prie žmogaus veido, merginą užliedavo ramuma. Tad ko bereikia?!

Visus 16 metų mokosi

Dabar E. Minkevičienei neužtektų abiejų rankos pirštų suskaičiuoti, pas kiek makiažo meistrų ji tobulino savo žinias. Didžiausiais autoritetais iki šiol išlieka I. Kavalčinskienė iš Vilniaus ir Ana Kravčenka iš Kijevo. Ji turi įkūrusi didžiulę antakių modeliavimo mokyklą, yra sukūrusi savo vardinių kosmetinių priemonių.

Kijeve E. Minkevičienė mokėsi vizažistės amato. Darydavo makiažą, manikiūrą, bet užvis labiausiai jai patikdavo tvarkyti antakius.

Kol pagaliau tapo profesionalė, mokėsi pas daugybę meistrų. Nuo pradžių pradžios jau praėjo 16 metų, bet meistrė iki šiol mokosi. Seka naujausias makiažo ir antakių tendencijas, dalyvauja seminaruose, nuotoliniuose mokymuose. Tačiau ir pati jau gali daugelį pamokyti profesijos paslapčių – tad jau vedė makiažo mokymus Lietuvoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Pirma pamatai antakius, o ne veidą

Per tiek metų meistrė dar nė karto nesuabejojo savo pasirinkimu. O juk šis amatas nėra toks jau paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Meistrė turi gerai išmanyti veido struktūrą, parinkti antakių išlenkimams tinkamus taškus ir tinkamas linijas. Jų yra ne vienas ir ne du. Antakiai neturi būti didesni už akies plotį.

„Antakiai labai svarbūs moters žvilgsniui. Kaip aš juokauju, jeigu jie per ryškūs ir per platūs, pirmiausia moteriai įėjus pro duris pamatai jos antakius, o ne veidą. Tada norisi užsimerkti ir pasibaisėti: kas jai taip padarė! Antakiai turi būti priderinti prie odos, plaukų spalvos. Moterį sendina, jei antakiai per ryškūs ir per platūs, per giliai įrėminti“, – aiškina pašnekovė.

Svarbiausia meistrei yra nepersistengti, antakiai neturi būti per daug ryškūs. Tegul jie būna blyškesni, suformuoti pagal specialias linijas, pagal jas ir daromas antakių linkis.

„Formuoji antakius pagal jų linkį, pagal plaukelius, į kurią pusę jie auga. Daugelio moterų antakiai jau būna sugadinti, nupešioti. Kitos neturi antakių, joms irgi nepavyks padaryti labai natūralių. Stengiesi padaryti bent natūralią formą, tokią, kokia buvo jos jaunystėje“, – pasakoja antakių meistrė.

Labiausiai E. Minkevičienė mėgsta dirbti šešėliavimo technika. Ji atliekama specialiu aparatėliu. Šia technika sukurti antakiai gražiau ir natūraliau atrodo. Net nesimato, kad prie jų buvo prisilietusi meistrės ranka. E. Minkevičienė visada pataria vyresnėms moterims gražinti antakius būtent šia technika.

Permanentinis makiažas jau nueina į praeitį. Laikui bėgant permanentinio makiažo dažai pasidaro mėlyni, o sumodeliuoti šešėliavimo technika išeina tarsi natūralių plaukelių blyškus šešėlis.

Ryškūs antakiai jau išeina iš mados

„Moterys prašo ryškiau, bet aš nedarau, nes ryškiau yra daugiau ir su tokiais antakiais moterys atrodo dar vyresnės. Jaunoms merginoms išvis nerekomenduoju liesti antakių, jos gražios ir tokios. Dideli, platūs antakiai jas bjauroja“, – patikino E. Minkevičienė.

Bet dabar tokia mada ir reta mergina paklauso meistrės patarimo. „Kai kurios nepatenkintos būna, visko prisiklausau. Mados reikalas, bet po truputį grįžta siauresni antakiai. Reikia laikytis natūralios antakių formos, nepešioti plaukelių, tik juos paryškinti“, – tvirtino E. Minkevičienė.

Ji pastebi mieste senutes su siaurais, juodais, išlenktais antakiais, išpaišytais vien ant odos. Jei joms taip gražu, tegul taip ir vaikšto. Egzistuoja ir panevėžiečių mada – kuo ryškiau, kuo daugiau dažų ant veido, kuo juodesni antakiai ir plaukai, kuo raudonesnės lūpos – tuo gražiau.

Makiažo neturi matytis

Dabartinė mada propaguoja skaisčią, švytinčią odą. Todėl ant veido neturi būti padauginta makiažo, ypač dieną. Veidas turi būti padengtas plonu makiažo sluoksniu, skruostai ir lūpos tik švelniai paryškinti.

Išlieka populiarus dūminis makiažas. Šiam makiažui skiriama daug juodos spalvos, visas akis aprėpiantys pravedimai. Ypatingoms progoms tinka rinkti auksinius atspalvius, nebijoti blizgučių. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas akių apvedimui.

Nesenstanti klasika – raudona lūpų spalva. Galima bandyti ir tamsesnius atspalvius, tačiau vengti lūpų kontūravimo. O dar geriau lūpas patepti tik blizgesiu. Populiarumo viršūnėje – ilgalaikis lūpų, antakių, akių pravedimas.

N. Baskovo rekomenduota

E. Minkevičienė jau seniai žinoma popmuzikos pasaulyje ir įvairių televizijos projektų užkulisiuose. Grimuoti žvaigždes ji pradėjo nuo Rusijos dainininko Nikolajaus Baskovo.

Prieš kokį dešimtmetį jis koncertavo Panevėžyje, o su juo turėjusi atvykti vizažistė susirgo. Kai kažkas iš koncerto organizatorių paskambino E. Minkevičienei, ji sutriko, bet nusprendė progos nepraleisti. N. Baskovo koncerte ji praleido vieną nuostabiausių vakarų savo gyvenime. Viskas buvo įdomu.

„Paties dainininko negrimavau, jis grimo nepripažįsta. Dariau makiažą pritariantiems atlikėjams. Tuomet makiažas buvo ryškus, su blizgučiais. Dabar tokie jau nebemadingi. Dainininkams patiko, jie pakvietė mane kartu ir aš keliavau iš koncerto į koncertą. Baigusi darbą sėdėdavau pirmose koncertų salių eilėse“, – pasakojo E. Minkevičienė.

Koncerte dalyvavo ir dainininkė Veronika Gordijevskaja iš Baltarusijos. Tuo metu ji gyveno Lietuvoje. Dainininkė pakvietė panevėžietę grimuoti ją ir vienos televizijos projekto „Šok su manimi“ dalyvius.

Taip E. Minkevičienė pateko net į keletą televizijos projektų, 4 metus dirbo „Eurovizijos“ atrankos konkurso vyriausiąja-vykdančiąja vizažiste. Turėjo savo komandą.

Itin šokdina emigrantai

Ketverius metus meistrei teko dirbti dizainerio J. Statkevičiaus madų šou. Šiemet būtų irgi grimavusi jo dalyvius, bet vieši renginiai kol kas palaidoti po karantino pamatais.

„Jokių nuotykių dirbant su Juozu nebuvo, visi dirba savo darbus. Visi skuba, darbas užkulisiuose tiesiog virte verda. Juozas atsineša eskizus, kaip turi atrodyti makiažas, ir pagal juos turi dažyti. Vienos merginos dažo lūpas, kitos antakius, trečios tepa grimą. Modeliai turi būti vienodai padažyti, jeigu kas jam nepatinka, atveda modelį ir liepia perdažyti“, – pasakojo E. Minkevičienė.

Jai teko grimuoti ir patį dizainerį, tačiau pastabų dėl darbo iš jo nesulaukė. Vyrus grimuoti paprasčiau – uždedi lengvą grimą, ir viskas.

„Teko grimuoti daugybę žvaigždžių, bet jie yra daug paprastesni nei kiti. Jokių kaprizų ar pageidavimų nesulaukdavau, su vienais labiau susidraugaudavau, su kitais tik pasilabindavau“, – prisiminė meistrė. Ji neslėpė – labiausiai mėgsta šokdinti emigrantai.

Atidarė savo grožio studiją

Kai kelialapį į „Euroviziją“ laimėjo dainininkas Donatas Montvydas, E. Minkevičienė ten jau dirbo paskutinius metus. „Visą dieną išbūni su dalyviais, naktį grįžti, kitą dieną reikia pailsėti, nes jautiesi pavargusi“, – prisiminė moteris.

Norint tęsti darbą, reikėjo persikelti į Vilnių. Tačiau tuo metu ji kaip tik atidarė savo grožio studiją „Elona MAKE UP studio“ Panevėžyje. Taigi galutinai apsisprendė pasilikti Panevėžyje, arčiau tėviškės.

Ir dainininko vizažistė

Su populiariu dainininku, panevėžiečiu Kastyčiu Kerbedžiu meistrę sieja sena draugystė. Ji yra asmeninė dainininko vizažistė, keletą metų lydi jį per turus, grimuoja fotosesijoms.

„Kartą Kastytis greičiausiai atsitiktinai užsuko pas mane pakoreguoti antakių, jam patiko, ką padariau, ir pasiūlė darbą“, – pasakoja E. Minkevičienė.

Ji matydavo, kaip per koncertus dainininkas atiduoda visą energiją žiūrovams, kaip pavargsta. Todėl nenuostabu, kad užsimiršęs prieš žiūrovus ir prakaitą nusišluosto servetėle. O juk būna pagrimuotas!

„Jis nėra labai reiklus. Draugiškas, nepriekabus. Man su juo viskas gerai, prieš koncertą tik truputį pagrimuoju, daugiau grimuoju per fotosesijas“, – sako pašnekovė.

Savo šeimą meistrė linkusi pristatyti trumpai. Ji ištekėjusi, augina 2 dukteris. Vyriausioji 18-metė Goda dar mokosi Velžio gimnazijos 12-oje klasėje, tačiau jau daro makiažus, užima prizines vietas Lietuvos grožio atstovių čempionatuose. Mažajai Luknei dar tik 6-eri. Vyras Aldas turi savo verslą.