Gyvenimas

2021.01.20 15:29

Kinijos ledo skulptūrų festivalyje išdygo ir Trakų pilies kopija

LRT.lt2021.01.20 15:29

Lietuvių apdainuotoji Trakų pilis – vienas iš mūsų šalies simbolių. Šią žiemą pilies kopija, pagaminta iš ledo, išdygo net tolimojoje Kinijoje, Harbine. Ji papuošė ten vykusį ledo skulptūrų festivalį.

Žinia ir nuotraukomis feisbuko paskyroje pasidalino Trakų rajono savivaldybė. „Ledinė Trakų pilis! Fantastinis vaizdas, bet jis tikras! Kinijoje, Harbine vykusiame ledo skulptūrų festivalyje Lietuvai atstovavo nuostabaus grožio ledinė Trakų pilis“, – rašoma savivaldybės socialiniame tinkle.

Nuotraukas sukėlė Lietuvos kultūros atašė Kinijai ir Pietų Korėjai. „Šiais metais Harbino (Kinija) ledo skulptūrų festivalyje Lietuvą reprezentavo iš ledo pastatyta Trakų pilis. Gaila, kad dėl COVID-19 apribojimų neteko to pamatyti gyvai, tačiau ir nuotraukose atrodo tikrai įspūdingai“, – rašoma įstaigos feisbuke.

Nuotraukose matyti, kad iš ledo išskaptuota Trakų pilis išties įspūdingo dydžio, o sutemus džiugina dailiu apšvietimu. Panašiai, kaip ir tikroji Trakų pilis!

Šiemet Kinijoje vyksta jau 37-asis tarptautinis kasmet rengiamas Harbino sniego ir ledo skulptūrų festivalis. Tai – vienas žymiausių ledo skulptūrų festivalių pasaulyje, kuriame lankytojus džiugina iš ledo išskaptuotos skulptūros, tvirtovės, paminklai, pastatų kopijos.

Ledo skulptūras sutemus nušviečia spalvotas ir nuolat besikeičiantis LED apšvietimas, lankytojus džiugina įvairūs pasirodymai. Tiesa, šiemet dėl pandemijos kai kuriuos renginio planus teko pakoreguoti.

Festivalio akimirkos – nuotraukose.