Gyvenimas

2021.01.18 21:55

Tirpios kavos tyrimas ir ekspertų verdiktas: sintetika, galinti skatinti vėžinių ligų atsiradimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.01.18 21:55

„Nežinau, kodėl mamos taip žaloja savo vaikus“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ apie mamas, leidžiančias vaikams gardžiuotis tirpiąja kava, sako dietologė Eglė Kliukaitė. Laidos komanda aiškinosi, ko galima rasti tirpiose kavose ir kaip jos veikia sveikatą. Gerdami populiariąją „Trys viename“ kavą vartojate sintetinį kokteilį, kuris nėra palankus nei jūsų, juolab – jūsų vaikų sveikatai.

Specialistai konstatuoja, kad įvedus karantiną žmonės tiesiog ėmė šluoti nuo lentynų tirpiąją kavą. Tačiau kas yra toji tirpioji kava? Kodėl jos kvapas ir skonis dažniausiai net neprimena šviežios kavos?

Kaip gaminama tirpi kava, pasakoja kavos ir skonio ekspertė Ieva Pikžirnytė: „Tirpi kava yra ta pati kava, kokią pasiruoštumėte namuose. Tačiau ją reikia kažkaip sudžiovinti. Yra du būdai. Senesnis būdas – džiovinimas karščiu, kai ji įdedama į tokią turbiną, purškiama ir, kadangi yra labai aukšta temperatūra, sudžiūva į mažas granulytes, miltelius. Antru būdu gaunamos didesnės granulės, vadinamieji kristalai. Išverdamas kavos koncentratas, jis šaldomas ir išgaunami kristalai. Kava atvėsinama iki 0 laipsnių, pradeda garuoti ir sušąla į tokį bloką, po to specialiu aparatu suskaldoma į granules.“

Laidoje „Klauskite daktaro“ ištirta 7 gamintojų tirpioji kava. Ant visų pakuočių parašyta, kad jose – tik kava ir nieko daugiau. Tik vienas gamintojas nurodo, kad kava – iš arabikos pupelių. Kodėl kiti gamintojai nenurodo kavos pupelių rūšies?

Ekspertė negailestinga tirpiosioms kavoms: jeigu norite mokėti pigiau, žinokite – geriate su priemaišomis

„Tirpi kava, manyčiau, pagaminta iš prasčiausios kokybės kavos, kuri yra defektuota, gamintojas neturi kur kitur jos panaudoti. Kad būtų paslėpti defektai, ji tikriausiai labai stipriai skrudinama, tampa labai karti. Nėra jokių kitų skoninių niuansų, kuriuos galime pajusti tikroje kavoje“, – mintimis dalijasi I. Pikžirnytė.

Kaip žinoti, kokios kavos nusipirkome? Ekspertė iš pradžių pataria atkreipti dėmesį į tirpiosios kavos spalvą. Ne tik tamsi spalva, bet ir kvapas išduoda tirpiosios kavos kokybę. Įvertinusi visų tirpiųjų kavų kvapą kavos ekspertė konstatuoja – nei viena neprimena šviežios kavos aromato.

Tirpi kava pagaminta iš prasčiausios kokybės kavos, kuri yra defektuota, gamintojas neturi kur kitur jos panaudoti. Kad būtų paslėpti defektai, ji tikriausiai labai stipriai skrudinama, tampa labai karti.

Kaip tirpiąją kavą vertina gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė? Palyginti su natūralia pupelių kava, tirpioje kavoje mažesnis kofeino kiekis, tačiau akrilamidų gali būti net dukart daugiau. Akrilamidai susidaro skrudinimo metu, gali veikti centrinę nervų sistemą, gali veikti net kaip kancerogeninė medžiaga.

Užpylus tirpiąją kavą verdančiu vandeniu taip, kaip nurodyta instrukcijoje, ekspertei į akis krenta kai kurių ištirpusių kavų spalva. „Balzgana, tiršta... Kitame formuojasi kažkokia plėvelė ar aliejų, ar kažkokio benzino. Ypač blogai atrodo“, – komentuoja I. Pikžirnytė.

Gal skonis malonesnis nei kvapas ir vaizdas? Degustacija pradėta nuo pigiausios kavos, kurios 100 gramų kainavo 1,8 euro. Žinovės verdiktas – labai karti, o uostant – dar ir labai rūgšti. Antroji, taip pat viena pigesnių kavų irgi nesukelia susižavėjimo. Panašiai ir su brangesne, šaltyje sudžiovinta kava.

„Labai rūgšti – rūgščiausia, sutraukia visą gomurį. Man kyla klausimas: jeigu tai šaltyje džiovinta kava, kodėl ji nevienodos tekstūros, granulių spalva nevienoda? Vis tiek labai nekokybiška žaliavinė medžiaga – labai nekokybiška kava“, – tikina I. Pikžirnytė.

Ekspertė įvertina pačią brangiausią tirpiąją kavą, kurios 100 gramų kainavo beveik 5 eurus ir ant jos, skirtingai nei ant kitų pakuočių, buvo nurodyta pupelių rūšis – arabika.

„Man labiausiai patiko jos spalva. Kvapas – kaip ne per seniausiai būtumėte užpylę kavos. Šitos ir į pyragą gal dėčiau“, – kalba pašnekovė.

Gamintojai siūlo dar patogesnį variantą – kavą „Trys viename“. Belieka pakelio turinį užpilti verdančiu vandeniu ir viskas – gėrimas paruoštas. Vieno puodelio kaina svyruoja nuo 10 iki 15 centų.

„Jeigu produktas kainuoja 15–20 centų, tai kai žinai, kaip sunku užauginti kavą, kiek reikia lietaus, vandens, rankų darbo įdėti, kiek reikia apdorojimo būdų, kad kava atkeliautų iki Lietuvos ar kad būtų nupirkta žalia kava ir paskrudinta kažkur Latvijoje ar Lietuvoje... Tai yra begalės žmonių darbas ir tai kainuoja tikrai brangiai. Jeigu produktas kainuoja labai nedaug, tai bus labai transformuotas, perdirbtas. Jis taps pigesnis, bet sveikatos nebus“, – įsitikinusi ji.

Diskutuotina, ar toks gėrimas vaikams reikalingas. Nežinau, kodėl mamos taip žaloja savo vaikus.

Panagrinėjusi „Trys viename“ gėrimų sudėtį kavos ekspertė atvira – tai sintetinis kokteilis, kuriame daug cukraus, sintetinių saldiklių, kvapiklių ir net palmių aliejaus, vietoje kavos kai kur pridėta kavos ekstrakto, o tai – cheminis skonio stipriklis, kvapioji aromatinė medžiaga, kuri taip pat padeda nudažyti gėrimą norima spalva.

Šis gėrimas ypač populiarus tarp paauglių. Yra tėvų, kurie net vaikams duoda jo gerti. „Diskutuotina, ar toks gėrimas vaikams reikalingas. Nežinau, kodėl mamos taip žaloja savo vaikus“, – stebisi dietologė.

Iš 6 „Trys viename“ pakelių viename aptikta ir neaiškios kilmės neištirpusių medžiagų. I. Pikžirnytė sako, kad tai gali būti net miltai, įdėti vien dėl svorio. Verdiktas aiškus: gerdami „Trys viename“ gėrimą į organizmą pilate sintetiką ir dar gaunate palmių aliejaus.

Kas gresia tiems, kurie tokį gėrimą geria kasdien ir ne po vieną puodelį? „Tai gali skatinti vėžinių ligų atsiradimą“, – perspėja E. Kliukaitė.

Tad įdėmiai pažiūrėkite, kokią kavą perkate. Jei užpilus ją vandeniu pasklinda degintų padangų ar kitokių nevalgomų medžiagų kvapas, nemaskuokite jo pienu ar cukrumi – geriau išvis negerkite tokios kavos. O pirkdami „Trys viename“ tirpaus gėrimo pakelį paskaitykite sudėtį: sintetiniai priedai tikrai nėra palankūs nei jūsų, nei tuo labiau jūsų vaikų sveikatai.

Plačiau – gruodžio 10 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Ekspertė negailestinga tirpiosioms kavoms: jeigu norite mokėti pigiau, žinokite – geriate su priemaišomis