Gyvenimas

2021.01.16 15:03

Vilnių sukaustė ledas: norinčių prasiblaškyti 14 laipsnių šaltyje atsirado nedaug

LRT.lt2021.01.16 15:03

Savaitgalį kaip reikiant paspaudęs šaltis, panašu, praretino į lauką panorusių išeiti vilniečių gretas. Spaudžiant 14 laipsnių šaltukui, sostinės gyventojai, tikėtina, mieliau rinkosi buvimą namie, o ne pramogas lauke.

Penktadienio naktis, kaip LRT RADIJUI šeštadienį patvirtino Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Vytautas Sakalauskas, buvo šalčiausia šią žiemą. Anot jo, termometro stulpeliai kai kur krito 20 padalų ir dar žemiau nulio. Pasak sinoptiko, eeštadienio dieną Lietuvoje pasnyguriuos, bus debesuota, tačiau jau artimiausią naktį turėtų pragiedrėti, o tai kartu reiškia ir atslenkantį šaltį.

Šeštadienio rytą Lietuvoje snyguriuos, bus debesuota. Debesys išsilaikys ir dieną, pragiedrulių nebus daug. Daugelyje šalies rajonų pasnigs, tačiau nedaug. Intensyviau žada snigti prie jūros, Vakariniuose rajonuose pustys, nes Šiaurės Rytų, Rytų vėjas pasieks 12-13 m/s greitį.

Temperatūra dieną – 10-15 laipsnių šalčio. Švelnesnis šaltis numatomas Lietuvos Vakaruose – ten galima tikėtis 7-9, prie jūros – 4-5 laipsnių šalčio.

Šeštadienį, apie 15 val., Vilniuje termometrai rodė 14 laipsnių šaltį, Kaune – 11, Klaipėdoje – 6 laipsnius žemiau nulio.

Sekmadienį prie Lietuvos artės aukšto atmosferos slėgio laukas, tad žymesnio sniego nenumatoma, vėjas rims, padangė bus giedresnė. Tai kartu reiškia, kad į šalį naktį atslinks dar didesnis šaltis – temperatūra nukris iki 19-24 laipsnių šalčio, Vakariniuose rajonuose, prie Baltijos jūros išliks 15-18 laipsnių šaltis.

Sekmadienio dieną galima tikėtis saulės, temperatūra – 12-17 laipsnių šalčio, arčiau jūros, Žemaitijos rajonuose galima tikėtis 8-11 laipsnių šalčio.

Daugiau informacijos apie orus rasite specialioje portalo LRT.lt orų skiltyje.

Įspėja apie padidintą kontrolę

Eismo dalyviai įspėjami būti itin atsargūs, mat dėl snygio visoje Lietuvoje sudėtingos eismo sąlygos.

Malonūs žiemiški orai vilniečius į gamtą buvo išvilioję praėjusį savaitgalį. Stebėdama masiškai miesto parkuose, miškuose ir kalneliuose susirinkusius miestiečius, policija pranešė, kad savaitgalį sieks apriboti pateikimą į žmonių susibūrimo centrais tapusius parkus, kalnus bei pažintinius takus. Ribojimai reikalingi tam, kad nebūtų pažeidinėjami iki sausio 31 d. numatyti karantino apribojimai.

„Iš esmės niekas nesikeičia, kaip ir buvo praėjusį savaitgalį, taip policija dirbs ir šį savaitgalį. Vienintelis pakeitimas bus, kad bandysime riboti transporto priemonių patekimą į masines susibūrimo vietas, turiu omenyje, įvairus kalnus, parkus, pažintinius takus“, – sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Policijos departamento atstovas taip pat teigė, kad susibūrimo centrais tapusiose vietose jau susirinkus didelei masei žmonių policijos atvykimas norimo efekto nebeduoda. „Todėl manome, kad reikia imtis priemonių dar iki susirenkant žmonėms, kad nesusirinktų didelės žmonių grupės“, – sakė jis.

Žiemiškas savaitgalis Vilniuje – LRT.lt nuotraukose.