Gyvenimas

2021.01.15 22:01

Augintinių batukai – ne mados reikalas: žiemą padeda apsaugoti letenas, gelbsti ir balzamas

rasite ir naminio pėdučių balzamo receptą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.01.15 22:01

Jeigu turite šunį, atėjus žiemos šalčiams privalote tinkamai pasirūpinti jo pėdutėmis. Veterinarijos gydytojas pastebi, jog paspaudus šaltukui dažniau tenka gydyti augintinių kojų traumas, nušalimus.

„Prieš išeinant į lauką reikėtų pėdutes tinkamai paruošti. Šiuo metu yra druskų, ledo ir panašiai, todėl reikėtų jas patepti tam skirtomis priemonėmis. Yra specialus pėdučių vaškas, balzamas, namų sąlygomis dažnai žmonės pasirenka tokias priemones kaip kokosų aliejus, taukmedžio sviestas ir pan.

Visgi reikėtų atsižvelgti į tai, kad kai priemones naudojame namų sąlygomis, mes dar labiau suminkštiname pėdutes, jos tampa labiau pažeidžiamos, todėl reikėtų rinktis tam skirtas priemones“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo veterinaras Jovydas Bajorinas.

Druska gatvėse – pavojus ne tik avalynei, bet ir augintiniams: anot veterinaro, būtina atidžiau prižiūrėti šunų letenas

Pėdutėms skirtų priemonių galima įsigyti veterinarijos gydyklose. Balzamą jų priežiūrai galima pasigaminti ir patiems. Paprastu balzamo receptu dalijasi natūralios kosmetikos gamintoja Lena Sokolovska.

Balzamui reikės: 15 g sviestmedžio aliejaus, 10 g bičių vaško, 5 g kieto kakavos sviesto ir 1 šaukšto bet kokio skysto aliejaus. Paruošimas paprastas – garų vonelėje ištirpdykite visus ingredientus, supilkite juos į stiklinį indelį, leiskite atvėsti ir tepkite ant augintinio pėdučių.

Prieš keliaudami džiaugtis sniegu su šunimi, pirmiausia griebkitės žirklių. Augintinio nagai turi būti tinkamo ilgio, jie padeda įsikibti į slidų paviršių. Taip pat teks apkirpti tarp pėdų pagalvėlių esantį kailį, kad prie jo neliptų sniegas.

„Labai svarbu, kad būtent parėjus iš lauko pėdutės būtų puikiai išplautos, išvalytos druskos. Reikėtų pasirinkti tam skirtas priemones: galima išplauti su šampūnu, yra tam specialiai skirtos servetėlės su alijošiumi“, – komentuoja veterinaras J. Bajorinas.

Esant stipresniems šalčiams, pasivaikščiojimai turėtų būti trumpesni. Svarbu stebėti gyvūno elgesį lauke ir grįžus namo. Augintinio kojas parėjus reikėtų ne tik nuplauti, bet ir gerai nusausinti. Šlapias kojas šuo laižys, todėl gali kilti dermatito pavojus.

„Reikėtų pasižiūrėti – jeigu gyvūnas eidamas pradeda kelti kojas, laikyti prie savęs priglaudęs, tai reikėtų nutraukti pasivaikščiojimą. Grįžus namo jokiu būdu labai karštu vandeniu nenuplauti, o tiesiog naudoti šiltą vandenį. Taip pat reikia pažiūrėti, ar nėra jokių kraujavimų, kraujosruvų ir pan. Jeigu taip yra atsitikę, reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją“, – pataria J. Bajorinas.

Jeigu po pasivaikščiojimo lauke šuo cypia, laižo letenas, jos paraudusios, skausmingos, tai signalai, jog jūsų augintinio kojų pagalvėlės pažeistos ir metas kreiptis pagalbos į specialistus.

„Dažnai žmonės galvoja, kad batukai – mados reikalas. Bet batukų yra įvairių. Juos reikėtų pasirinkti tokius, kad jie būtų netempiantys, tinkamo dydžio, kad gyvūnui nesukeltų papildomai diskomforto, kad nebūtų slidūs lauke“, – įspėja veterinaras.

Esant slidžiai kelio dangai, reikėtų vengti aktyvesnių žaidimų, mat jie gali baigtis rimtesnėmis traumomis, tokiomis kaip sumušimai, patempimai ar net lūžiai.

Išsamiau – laidos įraše.

Druska gatvėse – pavojus ne tik avalynei, bet ir augintiniams: anot veterinaro, būtina atidžiau prižiūrėti šunų letenas