Gyvenimas

2021.01.13 14:56

Saldaus ir kokybiško miego receptas – skaitymas prieš miegą

LRT.lt2021.01.13 14:56

Miegas – kiekvieno iš mūsų palydovas nuo pat pirmų gyvenimo dienų. Jis neatsiejama sveiko ir kokybiško gyvenimo dalis. Ypač tai svarbu ankstyvame amžiuje. Specialistai siūlo įvairiausių patarimų ir receptų, kaip padėti vaikams užmigti ramiai ir be trukdžių. Vienas iš būdų – skaitymas.

Anglų neuropsichologo Davido Lewiso atliktas tyrimas parodė, kad knygos skaitymas prieš miegą yra geriausias būdas pasiruošti ramiam bei kokybiškam miegui, rašoma leidyklos „Tikra knyga“ pranešime žiniasklaidai.

Ir knygų skaitymas, ir jų klausymas padeda mūsų mintims nurimti, raumenims atsipalaiduoti, o kvėpavimui – sulėtėti. Tuomet mūsų kūnus aplanko ramybė. Įdomu tai, kad skaitydami vaikams prieš miegą mes ne tik pasakojame istorijas, mokome naujų žodžių, laviname vaizduotę, bet ir stipriname tarpusavio ryšį bei kuriame malonius prisiminimus.

Visai neseniai Marius Marcinkevičius parašė, o Laura Tulaitė iliustravo knygą „Miegas“, kurios puslapiai padeda nurimti ir užmigti. Ir dėl įtraukiančio eilėraščio, ir todėl, kad knygos puslapiai – juodi kaip naktis. Knygos iliustruotoja sako, kad juoda spalva tapo nakties ir ramaus miego simboliu. Tamsiame fone išryškėjančios iliustracijos tarsi sapno gijos keliauja per visą knygą ir kviečia pasinerti į miego karalystę.

Rašytojas Marius Marcinekvičius festivalio „Vaikų knygų sala“ metu pripažino, kad eilėraštį knygai „Miegas“ parašė tada, kai pats vieną naktį negalėjo užmigti. Būtent tuomet gimė knygos „Miegas” eilutės, kviečiančios mažuosius skaitytojus kartu su gyvūnais, angelais ir traukiniais keliauti į saldžių sapnų šalį.

Laura Tulaitė mano, kad ne tik eiliuotas tekstas, bet ir iliustracijos padeda atsipalaiduoti ir nurimti: „Vaikų sąmonė ypatingai imli, o laikas, kuomet skaitoma prieš miegą ypač paveikus – ruošiamės poilsiui, todėl svarbu žiūrėti į teigiamas mintis keliančius ir raminančius vaizdus.“