Gyvenimas

2021.01.10 21:26

LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti serialą „Černobylis“ – serialo kūrėjai nesitikėjo, kad jis bus toks populiarus

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.10 21:26

LRT TELEVIZIJA sekmadieniais po „Panoramos“ pradeda rodyti televizijos serialą „Černobylis“. Filmuotas Lietuvoje ir Ukrainoje serialas pasakoja apie atominės elektrinės katastrofą. Pristatytas prieš pusantrų metų, jis pelnė ne vieną prestižinį „Emmy“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimą, o kūrėjai džiaugiasi, kad serialą galės pamatyti visi Lietuvos gyventojai.

Prieš dvejus metus į Lietuvą atvykusi HBO komanda turėjo užduotį papasakoti pasauliui istoriją apie 1986-ųjų balandį Sovietų Sąjungą ir visą Europą sukrėtusią atominę avariją. Kai rinkosi filmavimo vietas, sako, klausimų nekilo.

„Ieškojome, kur galime rasti filmavimui tinkamą branduolinį reaktorių, kuris būtų panašus į Černobylio. Ir jei jis neveikiantis, tai bent jau išlikęs. Tokį suradome Ignalinoje. Tada pradėjome galvoti, ką dar galime nuveikti. Pagalvojome, Lietuva – Europos Sąjungoje, tai didelis privalumas. Atvykome į Lietuvą, apsidairėme ir supratome, kad tai – puiki vieta filmuoti“, – pasakoja „Černobylio“ prodiuseris ir scenarijaus autorius Craigas Mazinas.

Panorama. Pandemija dar labiau išryškino medikų trūkumą (su vertimu į gestų k.)

Serialui sulaukus didelio populiarumo, atsirado ir norinčiųjų atvykti į Lietuvą, kad pamatytų vietas, kuriose vaizdai filmuoti.

„Emmy“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimai kūrėjus nustebino, o užlipus atsiimti statulėlės pirmiausia pasigirdo padėkos Lietuvai. Ne vieną filmą kinui ir televizijai kūręs Johanas Renckas neslepia manęs, kad serialas bus mažai kam įdomus.

„HBO televizija kuria milžiniško dėmesio sulaukiančius serialus, tokius kaip „Sostų karai“, ir mažesnius, specifinius serialus, nes tai – dalis jų veiklos. Maniau, kad „Černobylis“ bus būtent toks variantas – niekas nežiūrės. Todėl pritrenkė, kad serialas tapo toks populiarus, visiškai pritrenkė“, – sako J. Renckas.

Išskirtinis interviu su „Černobylio“ serialo režisieriumi: Vilnius – nuostabiai gražus miestas

Serialo kūrėjai ketina po pandemijos sėsti į lėktuvą, atvykti į Vilnių ir čia surengti vakarėlį. O kol kas jie dėkoja kolegoms iš Lietuvos, bei siunčia linkėjimus žiūrovams.

„Jei serialas sukels sudėtingų jausmų ir prisiminimų apie tuos laikus, tikiuosi, kad serialą pažiūrėję iki pabaigos pajusite, jog mūsų tikslai buvo geri. Nenorėjome liūdinti, tikėjomės, kad iš dalies šis serialas padės galutinai išnarplioti jausmus ir prisiminimus apie tą laikmetį“, – tikina C. Mazinas.

5 dalių serialas „Černobylis“ nuo sausio 10 d. vakaro bus rodomas sekmadieniais po „Panoramos“.

Taip pat skaitykite