Gyvenimas

2021.01.09 14:35

Žavingą peizažą nutapiusi žiema į gamtą išviliojo pramogų išsiilgusius vilniečius

LRT.lt2021.01.09 14:35

Antrąjį sausio savaitgalį gausiai iškritęs sniegas į gamtą išviliojo žiemos pramogų išsiilgusius vilniečius. Kas išsitraukė roges, kam pavyko suspėti išsinuomoti slides, o kai kurie į rankas pasičiupo karštos kavos puodelį ir tiesiog išėjo pasigrožėti baltaskare žiemuže.

Sinoptikai žada, kad į Lietuvą atkeliavusi pasiilgta žiema, primenanti vaikystės pasakas, šįsyk užsibus. Kaip penktadienį skelbė Lietuvos hidrometeorologijos sinoptikai, negausų sniegą nešantis pietinis ciklonas šeštadienį turėtų pamažu išsikvėpti, tačiau balti snaigių patalai laikysis, mat visoje šalyje paspaus šaltukas.

Pasak sinoptikų, savaitgalį vietomis atšals net iki 11 laipsnių žemiau nulio. Išsamią informaciją apie ateinančių dienų orus galite rasti specialioje portalo LRT.lt orų skiltyje.

Nuostabų gamtos peizažą už lango nutapiusi žiema į gryną orą išviliojo žiemos pramogų išsiilgusius vilniečius. Kai kurie karantino nuobodulį blaškė iš sandėliukų išsitraukę roges ar slides, kitiems baltais sniego patalais užsiklojusios miesto gatvės, parkai ir miškai tapo pasivaikščiojimų ir asmenukių vietomis.

Tiesa, išsiruošusius slidinėti slidėmis Vilniaus keliautojų klubo pirmininkas Algimantas Jucevičius įspėjo, kad ne visos vietos, kurias dengia sniegas, tinka slidinėti. Pirmiausia kaip tinkamą vietą jis paminėjo sostinės Vingio parką, lengvai pasiekiamą daugeliui vilniečių.

„Kadangi dažnas ten mėgsta pasivaikščioti, parko takeliai yra gerai išmindžioti ir ant jų iškritęs sniegas neblogai išsilaiko. Taigi, nuėję prie estrados, rasite parko schemą, joje visi takeliai sužymėti. Jais ir slidėmis galima gerai judėti“, – portalui LRT.lt sakė A. Jucevičius.

Jis taip pat siūlė nuvykti prie Verkių parko. Palei kelią, vedantį link Žaliųjų ežerų, yra dviratininkų takas, pasukantis į gamtą. „Jis šiuo metu taip pat ganėtinai sumindžiotas, tad yra tinkamas slidinėti. Taigi, jei norite saugiai praleisti laiką gamtoje, nesibūriuodami, tikrai galite išsiruošti paslidinėti“, – patarė keliautojas ir slidžių entuziastas.

A. Jucevičius pridūrė, kad jei sniegas išsilaikys bent savaitę, vyraus žiemiški orai, po savaitės bus daugiau vietų, tinkamų slidinėti. „Pavyzdžiui, kiek toliau už Vilniaus esantis Senasalis – tikras slidinėjimo rojus. Ankstesniais metais ten būdavo paruoštos, pažymėtos trasos ir ten susitikdavo slidinėjimo entuziastai. Nemažai puikių vietų yra ir Trakų miškuose. Tačiau, kaip ir minėjau, kol kas dar reikia palaukti, kad jose būtų galima apsilankyti su slidėmis“, – portalui LRT.lt pasakojo A. Jucevičius.

Žiemiškas savaitgalis Vilniuje – LRT.lt nuotraukose.