Gyvenimas

2021.01.08 14:19

Iškritus sniegui, nuomos punktuose tirpsta slidės, bet slidinėti tinkamų vietų sostinėje vos pora

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.01.08 14:19

Sniegas į lauką vilioja norinčiuosius paslidinėti, bet iki penktadienio pietų nespėjusiesiems susirasti įrangos planus gali tekti atidėti – nuomos punktams prisiskambinti sudėtinga, o kai kurie skelbia šiam savaitgaliui laisvų komplektų neturintys. Tiesa, Vilniaus keliautojų klubo pirmininkas Algimantas Jucevičius įspėja – nereikėtų apsigauti, nors sniego ir daug, dar ne visos vietos tinkamos slidinėti.

Vos tik storas sniego sluoksnis užklojo žemę, poilsio gamtoje mėgėjai puolė ieškoti slidžių. Vieni traukė jas iš savo sandėliukų, kiti kreipėsi į lygumų slidžių nuomos punktus. Tiesa, LRT.lt skaitytoja Giedrė iš Vilniaus pasakojo, kad išsinuomoti slides šiuo metu sudėtingiau, nei gali pasirodyti.

„Išbandyti lygumų slides buvo sena mano svajonė, visada norėjau dalyvauti ir „Snaigės“ žygyje, tačiau žinome, kokios tos mūsų žiemos ir kiek to sniego tebūna. Pernai sniego beveik nebuvo, o šiemet smarkiau pasnigę buvo nebent darbo dienomis. Atsibudusi ir išvydusi storiausią sniego sluoksnį prisiminiau savo svajonę. Iš pat ryto pavedžiojusi šunį, puoliau ieškoti internete, kur galėčiau išsinuomoti slides.

Deja, daugelis nuomos paslaugas teikiančių įmonių atsakė, kad visos turimos slidės jau išnuomotos. Viename punkte man pasakė, kad lygumų slidžių nenuomoja, tačiau mano skambutis jiems gal trisdešimtas. Dar viena įmonė žadėjo, kad slides pradės nuomoti šeštadienį, tad išsiunčiau jiems užklausą ir tikiuosi, kad pavyks pasinaudoti žiemiškai gražiais orais ir saugiai, nesibūriuojant praleisti laiką gamtoje“, – penktadienio rytą portalui LRT.lt pasakojo vilnietė.

Portalas taip pat pabandė susisiekti su nuomos punktais, tačiau prieš pietus daugelio jų telefono linijos buvo užimtos, kai kurie nuomotojai telefonu neatsiliepė. Portalui LRT.lt pavyko susisiekti su slides.lt vadovu Evaldu Venckumi, jis pasakojo, kad norintieji išsinuomoti slides į įmonę kreipėsi dar ketvirtadienį, tačiau daugiausia skambučių jis sulaukė penktadienio rytą.

„Susidomėjimo daug, deja, karantino laikotarpiu slidžių nenuomojame. Kadangi klientai turi išsirinkti ir pasimatuoti įrangą, jų savo parduotuvėse priimti negalime, o tam tikrų išnuomotos įrangos atsiėmimo punktų kol kas neturime“, – pasakojo E. Venckus.

Lygumų slidžių nuomos paslaugas teikiančiai įmonei „Multisportas“ prisiskambinti nepavyko, tačiau jų internetinėje svetainėje skelbiama, kad sausio 8–11 d. laisvų slidžių komplektų nebeturi. Taip pat informuojama, kad per karantiną nuomojamą įrangą galima pasiimti jų atsiėmimo punkte, tačiau įranga atiduodama be galimybės ją pasimatuoti.

Dalis entuziastų liko nusivylę, kad šį savaitgalį paslidinėti nepavyks, o turintieji nuosavą įrangą ar spėję ją išsinuomoti jau dairosi vietų, kur galės savaitgalį papramogauti. Tiesa, Vilniaus keliautojų klubo pirmininkas Algimantas Jucevičius įspėja, kad ne visos vietos, kurias dengia sniegas, tinka slidinėti.

„Gamta diktuoja savo sąlygas ir savo specifiką, tad turime prisitaikyti, – teigia jis. – Galėčiau išvardyti daugybę vietų, kuriose paprastai rengiame „Snaigės“ slidinėjimo žygius, kur būna pažymėtos trasos ar pan., tačiau šiuo metu ne visos jos tinkamos. Kadangi nebuvo įšalo, šviežiai iškritęs sniegas tiesiog susigeria į žemę ir nesusidaro tinkamas pagrindas. Atsižvelgiant į tai, vietų slidininkams lieka mažiau.“

Pirmiausia jis pamini sostinės Vingio parką, lengvai pasiekiamą daugeliui vilniečių. „Kadangi dažnas ten mėgsta pasivaikščioti, parko takeliai yra gerai išmindžioti ir ant jų iškritęs sniegas neblogai išsilaiko. Taigi, nuėję prie estrados, rasite parko schemą, joje visi takeliai sužymėti. Jais ir slidėmis galima gerai judėti“, – sako A. Jucevičius.

Jis taip pat siūlo nuvykti prie Verkių parko. Palei kelią, vedantį link Žaliųjų ežerų, yra dviratininkų takas, pasukantis į gamtą. „Jis šiuo metu taip pat ganėtinai sumindžiotas, tad yra tinkamas slidinėti. Taigi, jei norite saugiai praleisti laiką gamtoje, nesibūriuodami, tikrai galite išsiruošti paslidinėti“, – pataria keliautojas ir slidžių entuziastas.

A. Jucevičius priduria, kad jei sniegas išsilaikys bent savaitę, vyraus žiemiški orai, po savaitės bus daugiau vietų, tinkamų slidinėti. „Pavyzdžiui, kiek toliau už Vilniaus esantis Senasalis – tikras slidinėjimo rojus. Ankstesniais metais ten būdavo paruoštos, pažymėtos trasos ir ten susitikdavo slidinėjimo entuziastai. Nemažai puikių vietų yra ir Trakų miškuose. Tačiau, kaip ir minėjau, kol kas dar reikia palaukti, kad jose būtų galima apsilankyti su slidėmis“, – portalui LRT.lt pasakojo A. Jucevičius.