Gyvenimas

2021.01.08 11:59

Sausio 13-ąją dukters susilaukusi Roma: ne gimdymas buvo galvoje, o kad po ligoninę pabirs rusų kariai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.01.08 11:59

Prieš trisdešimt metų Sausio 13-ąją Raudonojo kryžiaus ligoninėje skambėjo ne tik sužeistųjų aimanos ir riksmai, bet ir naujagimių verksmas. Tą naktį čia gimė 5 vaikai – trys berniukai ir dvi mergaitės. Dukros susilaukusi Roma Grinienė pripažįsta, kad pradžioje jai ne gimdymas buvo galvoje, o baimė mirti, jei ligoninėje pasirodys sovietų kariai.

Šią dieną ji vadina ašarų diena. Moteris pasakoja, kad su dukra, kuri šiuo metu gyvena Vokietijoje, per gimtadienius kalba ir apie tos nakties įvykius Vilniuje.

„Ne gimdymas man buvo galvoje, o kad tuoj po ligoninę pabirs rusų kariai, ims šaudyti ir vietoje gimdymo galiu mirti. Ašarų diena. Paryčiais prasidėjo sąrėmiai, greitoji pagalba nuvežė į Raudonojo kryžiaus ligoninę. Medikai sakė – pačiu laiku, ką tik baigėme vežti sužeistuosius, jei būtumėte kvietę anksčiau, būtume negalėję atvežti“, – prisiminimais dalijasi Roma.

Vietos palatose, pasak pašnekovės, nebuvo. Roma buvo paguldyta koridoriuje netoli posto.

Sausio 13-ąją Raudonojo kryžiaus ligoninėje skambėjo ne tik sužeistųjų aimanos, bet ir naujagimių verksmas: tą naktį čia gimė 5 vaikai

„Per radiją girdėjosi pranešimai rusų ir lietuvių kalbomis, kad įvedama komendanto valanda. Iš medikų išgirdau susirūpinimą, kad į ligoninės kiemą atvažiavo rusų kareivių automobiliai su rusų kareiviais. Medikai buvo išsigandę, buvo labai daug sužeistųjų, buvo kalbama, kad reikės atlaisvinti ir akušerijos skyrių. Taip pat medikai nerimavo, kad gali būti nutrauktas vandens tiekimas, elektra. Pylė į indus vandenį“, – pasakoja Roma.

Vėliau su kita gimdyve sako kalbėjusi apie sausio įvykius, tačiau kai viską skauda, ir tie įvykiai nebedomina, prisipažįsta ji.

„Su dukra per gimtadienius pakalbėdavome apie tuos įvykius, kaip buvo. Kadangi gyvenome netoli Lietuvos televizijos, kai važiavo rusų tankai, mane labai išgąsdino. Atrodė, tuoj tuoj po visur pabirs rusų kariai ir pradės šaudyti“, – teigia Roma.

Plačiau – sausio 8 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Sausio 13-ąją Raudonojo kryžiaus ligoninėje skambėjo ne tik sužeistųjų aimanos, bet ir naujagimių verksmas: tą naktį čia gimė 5 vaikai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt