Gyvenimas

2021.01.08 14:59

Laisvės alėjoje suplazdėjo daugybė trispalvių, pasitinkančių Sausio 13-ąją

LRT.lt2021.01.08 14:59

Kaunas dar sykį įrodė, kad moka ruoštis šventėms – nuo lapkričio pabaigos visą gruodį praeivių akį džiugino Laisvės alėją padabinę įspūdingi kalėdiniai papuošimai, o sausį juos papildė ir daugybė žiemos vėjyje ir snaigių sūkuryje besiplaikstančių trispalvių, pasitinkančių jubliejinės Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Nors žiemos šventės jau pasibaigė, Kauno Laisvės alėjoje vis dar žybsi tūkstančiai lempučių. Dar lapkričio pabaigoje miesto savivaldybė žadėjo, kad kalėdiniu laikotarpiu Kauną papuoš net 12,5 tūkstančių švieselių.

Sausio pradžioje šalia lempučių suplazdėjo ir gausybė per visą Laisvės alėją nusidriekusių šalies vėliavų – taip miestas ruošiasi artėjančiam Sausio 13-osios trisdešimtmečio minėjimui. Bene pagrindinę miesto gatvę užliejusi trispalvių jūra dar labiau išryškėjo iškritus baltam sniegui.

Dėl karantino šalies miestuose nevyks daugybė jau kasmetine tradicija tapusių minėjimo renginių, tačiau Laisvės kovotojai ir jų žygdarbiai nebus pamiršti.

Nuo mėnesio pradžios jubiliejinei Laisvės gynėjų dienai rengiasi ir portalas LRT.lt. Specialų Sausio 13-osios trisdešimtmečiui skirtą projektą galite rasti čia. Nuorodoje – gausybė tekstų, Lietuvos gyventojų radiniais užpildytas virtualus muziejus, dokumentiniai filmai ir kt.

Laisvės gynėjų dienos minėjimui pasipuošęs Kaunas – LRT.lt nuotraukose.