Gyvenimas

2021.01.07 14:45

100 metų jubiliejų paminėjusi mokytoja Juzefa: esu sveika, niekuo nesiskundžiu

Birutė Mačienė, ELTA, LRT.lt2021.01.07 14:45

Ne tik Naujųjų metų pradžią, bet ir savo 100-ąjį gimtadienį sausio 1-ąją šventė Raudondvaryje gyvenanti Juzefa Dombauskienė. Kiek vėliau ją pasveikino ir Kauno rajono savivaldybės atstovai.

Laikydamasi visų saugumo reikalavimų, rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė perdavė jubiliatei mero Valerijaus Makūno linkėjimus, taip pat – šiltą antklodę, tradiciškai dovanojamą kiekvienam Kauno rajono šimtamečiui jo išskirtinio jubiliejaus proga.

Pasak pranešimo, Šiaulių pedagoginiame institute pradinių klasių mokytojos specialybę įgijusi mokytoja Juzefa dirbo ne vienoje Kauno rajono mokykloje. Vis dėlto ilgiausiai, nuo 1958-ųjų iki pensijos, moteris vaikus ugdė Kulautuvos mokykloje. Pastarojoje pedagogu dirbo ir Juzefos vyras.

Pora susilaukė dukrų, kurios taip pat pasirinko mokytojo profesiją.

Būdama mokytoja, Juzefa nuolat kurdavo scenarijus vaikų šventėms. O už gerą darbą buvo ne kartą apdovanota. Jubiliatė neapleidžia savo kūrybinių pomėgių ir dabar – rašo dienoraštį, kuria eiles, sveikinimus.

„Prieš keletą metų mama dar dalyvavo konkurse – sukūrė eilėraštį Lietuvai“, – prisimena dukra.

Prieš ketvirtį amžiaus, mirus vyrui, Juzefa atsikraustė gyventi į Raudondvarį. Čia gyvena kartu su dukra Nijole.

„Esu sveika, niekuo nesiskundžiu. Didžiausia liga – tai mano amžius. Bet, nors ir šimtametė esu, kasdien su dukra apeiname po didžiausią ratą“, – didžiuojasi šimtametė.

Įdomu tai, kad po 95-ojo Juzefos jubiliejaus artimieji nusprendė, kad ilgaamžės gimtadienį reikia švęsti kasmet.

„Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais visa giminė susirenka paminėti mamos gimtadienio. Gaila, kad šiemet susiklostė tokios aplinkybės ir nieko negalėjome pakviesti. Tačiau tikimės, kad pagerėjus situacijai dar šiais metais pavyks atšvęsti“, – vylėsi Juzefos dukra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt