Gyvenimas

2020.12.29 15:49

Archyvinių kadrų galerijoje – išskirtiniai iškeliavusio Pierre`o Cardino kurti rūbai

LRT.lt2020.12.29 15:49

Gruodžio 29 d., būdamas 98-erių, iškeliavo visame pasaulyje garsus prancūzų dizaineris Pierre`as Cardinas. Mados pasaulyje jis išgarsėjo savitu avangardiniu stiliumi, tačiau buvo giriamas ne vien už vizionieriškas idėjas, bet ir už plačiajai visuomenei kurtus stilingus kostiumus.

1950-aisiais P. Cardinas įkūrė savo vardo mados namus. Ta proga iš mados namų „Christian Dior“ sulaukė ne tik rožių puokštės, bet ir dizainerio adresu nukreiptų klientų.

Rūbų kūrėjas netrukus išgarsėjo sumodeliavęs išskirtinę suknelę, į mados pasaulio istoriją įsirašiusią angliško termino bubble dress pavadinimu. Suknelės dizainas populiarus dar ir šiandien – ji susiaurinta ties liemeniu, laisvai krenta ties klubais, tačiau yra sutraukta apačioje, todėl vizualiai sukuria vadinamąjį „burbulo“ efektą.

Dvidešimtojo amžiaus septintajame dešimtmetyje dizaineris vienas pirmųjų rūbuose ėmė naudoti savo vardo logotipą. Ši praktika – ant drabužio logotipo pavidalu atsirandanti nuoroda į rūbo kūrėją – plačiai naudojama iki šiol.

P. Cardino pamėgta „burbuliukų“ technika atsispindėjo ir vėlesnėje jo kūryboje. Jo kurtus drabužius margino burbuliukų raštai, ovalo foma atsispindėjo tiek suknelėse, tiek skrybelėse.

Dizaineris kūrė uniformas įvairių skrydžių linijų darbuotojams – Pakistano, Prancūzijos.

Paryžiuje įkurtas P. Cardin muziejus, kuriame eksponuojami jo kurti rūbai, atspindintys dizainerio kurtų rūbų kaitą, su laikmečiu kitusį P. Cardino skonį, skirtingą rūbų medžiagų, raštų, aksesuarų pasirinkimą.

P. Cardino kurti drabužiai – nuotraukų galerijoje.

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.