Gyvenimas

2021.01.15 18:18

Beatos Nicholson virtuvėje – greiti vieno kąsnio užkandukai iš vos kelių ingredientų

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.01.15 18:18

„Tai – užkandis, kurį, pasirausę spintelėje ar šaldytuve, galite greitai sumeistrauti“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson. Ji dalijasi gardaus užkandžio receptu ir siūlo paragauti džiovintų vaisių su šonine. „Čia dera visi skoniai: truputėlį sūru nuo sūrio ir šoninės, saldu nuo džiovintų vaisių, trašku nuo riešutų“, – sako laidos vedėja.

Šiam patiekalui neprireiks įmantrių ingredientų. Naudokite vaisius, kurių rasite beveik kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje. Tiks džiovintos slyvos, datulės arba abrikosai – rinkitės tuos, kuriuos mėgstate labiausiai. Jeigu turite datules su kauliukais, prieš ruošdami užkandį juos išimkite.

Vaisius prikimškite sūriu, pavyzdžiui, su mėlynuoju pelėsiu, o tada apvyniokite mėsyte – šoninės juostele, itališku ar lietuvišku kumpiu. Šiek tiek kitoks, bet labai panašus derinys – vietoje sūrio naudokite migdolo riešutą. Norėdami kuo įvairesnių skonių, galite naudoti įvairiausių rūšių sūrius ir riešutus. Tiks ir kiti jūsų mėgstami ar turimi ingredientai.

„Tiesą sakant, šį užkandį galima valgyti ir šaltą, visai nebūtina kepti, bet aš truputėlį pašildau“, – sako B. Nicholson. Orkaitėje vieno kąsnio užkandžius ji pakepina maždaug 10 minučių.

Tuo pačiu laidos vedėja siūlo išbandyti ir keptų figų su ožkų pieno sūriu derinį. Skanaus!

Su šonine keptiems džiovintiems vaisiams reikės:

rūkytos šoninės juostelių,

džiovintų slyvų, abrikosų arba datulių,

sūrio su mėlynuoju pelėsiu,

ožkos pieno sūrio,

migdolų.

Figoms su ožkų pieno sūriu reikės:

vytinto kumpio,

figų,

ožkų pieno sūrio,

čiobrelių.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Lengvas užkandis – tiek Kalėdų vakarui, tiek tarpušvenčiui: džiovinti vaisiai su šonine