Gyvenimas

2020.12.22 15:19

Kalėdos namie: kvapui – džiovintų citrusų girlianda, o dekoracijoms – ne vien raudoni akcentai

LRT.lt2020.12.22 15:19

Vestuvių ir renginių organizatorė, „Balti lapai“ įkūrėja Sandra Dainaravičienė dalinasi mintimis ir patarimais, kaip pasipuošti namus ir sukurti didžiausią šventę šiuo mums nepažįstamu laikotarpiu.

„Nuo vaikystės į mūsų namus tėtis parnešdavo labai didelę eglę ir man iki pat šių dienų išlikęs noras namuose būtent tokią turėti. Pamenu pirmąsias Kalėdas tik atsikrausčius į Vilnių – šventėme dabar jau savo vyru.

Buvo liūdnoka, kuomet jis į namus parvežė nedidelę eglutę retomis šakomis. Nieko nesakiau, tačiau vėliau pasikalbėjome ir nuo to laiko per šventes namus papuošia eglė, aukštesnė už mus pačius“, – atsiminimais agentūros „Vilnius LifeStyle“ atsiųstame pranešime žiniasklaidai dalijasi renginių organizatorė.

Ant jos namuose stovinčios Kalėdų eglės sukabinti žaisliukai mena ne tik draugų istorijas, tačiau ir šeimos tradicijas. „Nors turime ir naujų, pačių įsigytų žaisliukų, vis dėlto širdį labiausiai šildo močiutės, draugų padovanoti. Dievinu istorijas, todėl geriau papuošimų mažiau, bet tokių, kuriuos pamačius apima malonūs prisiminimai.

Viena nuostabiausių dovanų, manau, neabejotinai prieš šventes galėtų būti būtent eglutės žaisliukas. Kiekvienais metais jį kabindamas, žmogus jus prisimins“, – sako S. Dainaravičienė.

Vestuvių ir renginių organizatorė įsitikinusi – kalėdinėje puošyboje nereikia bijoti eksperimentuoti. Ji pati kiekvienais metais dekoracijas stalui ar palangėms pakeičia, atnaujina.

„Prijaučiu tvarumo idėjoms, tad per Kalėdas stengiuosi neišlaidauti puošmenoms ar dekoro detalėms. Turimomis priemonėmis paverčiu savo namus į mažą Kalėdų miestelį. Nors gyvenime esu minimalistė, tačiau kartais ir tos vienos eglutės atrodo per mažai. Tuomet puošiu antrą, gaminu vainikus, uždegu daugiau lempučių. Šventės – tas laikas, kai galime blizgėti tiek, kiek tik širdis geidžia“, – įsitikinusi ji.

Šie metai S. Dainaravičienės namuose – ne išimtis. Teko pagaminti dešimtis kalėdinių vainikų ne tik sau ir draugams, tad moteris sako panaudojusi iš praėjusių metų namuose užsilikusius dekoravimo elementus, o į parduotuvę teliko užsukti tik kėnio šakų. Namų papuošimui taip pat tinka viskas.

„Esu gavus iš draugų ar kolegų įvairiausių dovanų, baro reikmenų, iš nuotakos – taupyklę. Viską panaudojau. Puikia dekoracija tapo ir knygos“, – patarimais dalijasi S. Dainaravičienė.

Vietoj baltos staltiesės – dekoracijos

Kalėdų S. Dainaravičienė sako neįsivaizduojanti be puošnaus Kalėdinio stalo. „Nedengiu jo balta staltiese. Man patinka daug daiktų, todėl pas mane Kalėdų stalas visuomet papuoštas eglių šakomis, serviruoju pilnus komplektus indų. Į namus užsukę draugai juokiasi – atrodo, kad nuolatos laukiu pulko svečių“, – šypsodamasi patirtimi dalijasi S. Dainaravičienė. Tačiau, pasak jos, jei tai padeda sukurti šventiškesnę atmosferą, kodėl gi neištraukti ir retai naudojamų indų.

Šventinę nuotaiką galime ir turime kurti patys

Moteris pataria, kuo dar galite pasirūpinti namuose norėdami sukurti šventinę atmosferą:

– pasipuoškite Kalėdų eglutę ir šeimoje pasidarykite jos įžiebimo šventę – nepaisant to, kad šiais metais miestų eglutę geriau stebėti nuotoliniu būdu, šventinę atmosferą galime kurti ir savo namuose.

– Išsiųskite šventinę atvirutę ar elektroninį laišką su palinkėjimu artimiesiems ir draugams – tai sušildys kiekvieną, jį gavusį ir primins apie vaikystėje rašytus laiškus.

– Viena iš pagrindinių priemonių sukurti Kalėdinę atmosferą namuose – žvakės. Jos gali būti įvairių spalvų ir kvapų. Rekomenduotina žvakes išdėlioti visuose kambariuose ant palangių, šventiniu laikotarpiu tai gali atstoti įprastinį apšvietimą, o prieblanda sukurs Kalėdinio stebuklo laukimo atmosferą.

– Būtinas virtuvės akcentas – kalėdiniai užkandžiai, imbierinė arbata ir karštas šokoladas. Pasirūpinkite, kad šie švenčių akcentai būtų jūsų virtuvėje. Virdulyje ar puode ant silpnos ugnies pakaitinkite vandenį su pjaustytu apelsinu bei gvazdikėliais. Visi namai kvepės Kalėdomis!

– Nors Kalėdos visiems asocijuojasi su raudona spalva, tačiau nereikėtų pamesti dėl to galvos. Prisiminkite, kad raudona turi būti kaip papildymas, o pagrindinė spalva gali būti balta. Stalui rinkitės sodriai žalią staltiesę, o močiutės lėkštės suteiks stalui ypatingą akcentą.

– Pasigaminkite kalėdinį vainiką. Tam nereikia daug priemonių, tiks viskas, ką randate namuose. O jei tai vis dėlto skamba kaip neįmanoma misija, internete šiais metais kaip niekad daug pasiūlymų, garantuojančių bekontaktį pristatymą.

– Išsikepkite imbierinių meduolių, kuriuos galite dekoruoti su šeima. Vaikams tai ypatingai smagi atrakcija.

– Židinį puoškite žalia girlianda su džiovintais citrusinių vaisių griežinėliais. Vaizdas bus natūralus ir puošnus, o kvapas – fantastiškas.

– Cinamonas, gvazdikėliai, apelsinai, – tai dalykai, kurie kvepia Kalėdomis. Šiais paprastais dalykais taip pat galite papuošti namus, sudėdami juos į dėžutę ar saldaininę.

– Nepamirškite panaudoti tai, ką turite – paprasta skardinė dėžutė, apvyniota džiuto virvele gali būti nuostabus akcentas, tarnausiantis jums daugybę metų.

„Kalėdos yra ta šventė, kurią turite švęsti taip, kaip norite jūs. Galbūt visi namai blizgantys, o gal priešingai – paprasti, šviesūs ir kvepiantys gvazdikėliais. Pasidžiaukime buvimu su šeimos nariais, o jei esate vieni – paskambinkite artimiausiems. Pačių jaukiausių švenčių!“ – linki S. Dainaravičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt