Labiausiai skaitytojus sudominusios 2020-ųjų istorijos iš „Gyvenimo“

LRT.lt
2021.01.01 22:31
2020-ųjų populiariausi

Nuo pasakojimų apie maistą, klimato kaitą ir gegužę iškritusį sniegą, iki istorijų apie atsisveikinimą su kilogramais, iš kurjerio gautą universiteto diplomą ar grybavimą – nors ir pažymėti pandemijos, pastarieji 12 mėnesių buvo turiningi ir kupini įkvepiančių istorijų. Pristatome 10 portalo LRT.lt „Gyvenimo“ rubrikos tekstų, 2020-aisiais sulaukusių didžiausio skaitytojų susidomėjimo.

10. Monikos šeimos namų istorija

Publikuota 2020-10-08

Kurį laiką Vilniuje gyvenusi Monika Vilčinskaitė su vyru nutarė patraukti arčiau gamtos. Po ilgų paieškų neradę svajonių namo, tokį pasistatė patys. Per porą metų, būdama motinystės atostogose, Monika įspūdingą pastatą pavertė jaukiais, gėlių žieduose skendinčiais namais. „Ko gero, šis namas bus mūsų viso gyvenimo projektas“, – sako Monika ir šypteli: planų turi metams į priekį, o žodžio „neįmanoma“ jų namuose nėra.

Taip pat skaitykite

9. Gegužę žiedus užklojęs sniegas

Publikuota 2020-05-12

„Per gegužę šalčio sugrįžimai būna du kartus: kai žydi obelys ir kai sprogsta ąžuolai, todėl šiandieninis vaizdas už lango – nieko nuostabaus“, – portalui LRT.lt gegužės 12 d. sakė klimatologė Audronė Galvonaitė. Ji prisiminė, jog vienais metais smarki pūga prasidėjo birželį, tada klimatologė net norėjo skėčiu pridengti perintį gandrą.

Taip pat skaitykite

8. Odą sudirginęs išmanusis laikrodis

Publikuota 2020-11-12

Kai kurie žmonės miega segėdami išmanųjį laikrodį, visą naktį fiksuojantį širdies darbą, miego ritmą ir kitus organizmo rodiklius. Tiesa, nenustebkite, jei ryte nusisegę laikrodį išvysite bėrimą ant odos, kaip nutiko ir LRT žurnalistei Eglei Daugėlaitei. Portalo LRT.lt kalbintas dermatovenerologas įspėjo, kad tai gali būti ne šiaip odos sudirgimas.

Taip pat skaitykite

7. Arvydo grybavimo taisyklė

Publikuota 2020-09-09

60-metis kaunietis Arvydas Orintas grybauja jau pusę amžiaus, renka tik baravykus, bet jų nepasilieka vien sau – apdalija visą giminę. O vieną rugsėjo savaitę per kelias valandas jis pririnko tokių dailių baravykų, kad jo žmonai kilo idėja iš grybų sudėlioti Lietuvos žemėlapį. Kaip tarė, taip ir padarė!

Taip pat skaitykite

6. Bažnyčios paslaugų įkainiai

Publikuota 2020-10-23

Šiemet portale LRT.lt atgimė skiltis „Klausiate – atsakome“, kurioje žurnalistai ieško atsakymų į skaitytojams rūpimus klausimus. Su klausimu, kiek kainuoja bažnytinės paslaugos ir kur galima rasti įkainius, į portalo LRT.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, kuriam per močiutės laidotuves teko išgirsti, kad auka, kurią jis skyrė, – per maža.

Vyras teiraujasi, ar tiesa, kad kiekvienos parapijos bažnyčia turi nusistačiusi teikiamų paslaugų kainas, o jeigu turi kainininką, ar moka mokesčius valstybei. Į skaitytojo klausimus sutiko atsakyti Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos vikaras, kunigas OFM Arūnas Peškaitis.

Jeigu ir Jūs turite klausimų, siųskite juos el. paštu tavo@lrt.lt arba žinute LRT feisbuke ir mes surasime atsakymus!

Taip pat skaitykite

5. Lietuvių pamėgti kebabai – turkų galvos skausmas

Publikuota 2020-08-04

Didžiųjų Lietuvos miestų užribyje vargiai rasite vietą išgerti kvapnios kavos, tačiau greičiausiai privažiuosite kioską, kuriame visą dieną sukami kebabai. Nuspėti, kad jie itin mėgstami tautiečių, leidžia ir kebabų pardavėjų gausa, ir pirkėjų eilės. Matydami pro langelį paduodamus padaže skęstančius kebabus, patiekalo protėviai turkai griebiasi už galvos, jiems iš paskos – ir mitybos specialistai.

Taip pat skaitykite

4. Diplomo iš kurjerio sulaukusio Lauryno istorija

Publikuota 2020-07-03

Diplomas – iš kurjerio rankų. Tokia šiemet buvo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) absolventų šventė. Kaip portalui LRT.lt pasakojo mediciną baigęs Laurynas Kanapeckas, iš buto daugiabutyje jis, atvykus kurjeriui, leidosi vilkėdamas mantiją – nutarė surengti sau mažą šventę ir papokštauti. Vaikinas mano, kad jam ir bičiuliams pasisekė, kad būtent tas kurjeris atvyko: vyras – linksmų plaučių, tad ištarė sveikinimo žodį, paspaudė ranką ir mielai nusifotografavo.

Taip pat skaitykite

3. Svorio numetusios Daivos istorija

Publikuota 2020-06-15

„Svarstyklės net nerodė tokio svorio“, – vaizdą, kurį matydavo, prisiminė Daiva Ragaliauskienė, po skyrybų su vyru supratusi, kad nori atrodyti kitaip. Per pusmetį ji atsikratė beveik pusės savo svorio ir džiaugiasi, kad, ištirpus 80 kg, gyvenimas pražydo naujomis spalvomis. Anksčiau raginę Daivą susiimti, dabar aplinkiniai moters nebeatpažįsta ir klausia: gal jau gana?

Taip pat skaitykite

2. Specialistų mintys apie gamtos išdaigas

Publikuota 2020-02-05

„Pamenu, kai Sartų lenktynės vykdavo ant užšalusio ežero. Vėliau jau ledas būdavo išliejamas hipodrome. Na, o šiemet nebeįmanoma ristūnų lenktynių surengti ir ten, kadangi dirva taip pažliugusi, jog trasa iš hipodromo virstų purvyne“, – kalbėjo etnologas, profesorius Libertas Klimka.

Praėjusią žiemą žinia apie atšauktas žirgų lenktynes darsyk priminė: besikeičiančios klimato sąlygos koreguoja ne tik mūsų tradicijas – paskui savo pačios pokyčius nespėja ir gamta.

Apie klimato ir tradicijų kaitą, gamtos išdaigas ir pokyčius kalbėjo klimatologė Audronė Galvonaitė, etnologas Libertas Klimka ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Taip pat skaitykite

1. Susirgimą COVID-19 įtariančio Tautvydo istorija

Publikuota 2020-03-18

„Įsivaizduokite, kad jums blogos pagirios, gripas ir sloga vienu metu“, – savo savijautą apibūdino Londone gyvenantis lietuvis Tautvydas Deržinskas, įtariantis, kad susirgo koronavirusu. Kol kas tiksli diagnozė jam nenustatyta, nes, kaip pasakoja portalui LRT.lt, Anglijoje tyrimai atliekami tik tiems, kurie jau būdami sunkios būklės atgabenami į ligonines.

Taip pat skaitykite