Gyvenimas

2020.12.25 17:34

Nuotraukose – Vilnius karantininių Kalėdų vakarą: nuotoliniu būdu kviečia grožėtis ir kiti miestai

LRT.lt2020.12.25 17:34

Per šias šventes primygtinai prašoma likti namuose, draudžiamas judėjimas tarp šalies savivaldybių, nuo žmonių saugiu atstumu atsitveria ir pagrindinė Vilniaus eglė. Tačiau juk kai vienos durys užsidaro, atsiveria kiti keliai – kalėdinę nuotaiką kviečiama kurtis saugiai namuose, o papuošimais grožėtis internetu.

Pasižvalgyti po šventinį Vilnių nuotoliniu būdu siūlo ir portalas LRT.lt. Nuotraukų galerijoje – vaizdai iš kalėdinės sostinės.

Kalėdinė Vilniaus eglė Katedros aikštėje solidarizuojasi su vilniečiais – atsitveria saugiu atstumu ir šventinį laikotarpį leis griežtame karantine. Vilniaus eglė keliasi į internetą ir bus atitverta nuo lankytojų visą šventinį laikotarpį. Savivaldybė siunčia aiškią žinutę miestiečiams – per Kalėdas ir Naujuosius neplanuokite jokių vykimų į Katedros aikštę, taip pat atsisakyta Naujamečių fejerverkų.

Prie eglės nebus galima patekti gruodžio 24–27 dienomis ir gruodžio 31 d. Naujųjų metu naktį bus atitvertos abi eglės – ir Rotušės, ir Katedros aikštėse. Šventiniu laikotarpiu Vilniaus centre bus taikomi ir eismo ribojimai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Vis dėlto pasigrožėti Katedros aikštės žaliaskare bus galima, tačiau tai daryti kviečiama internetu. Visą šventinį laikotarpį, iki pat sausio 6 d., internete galima stebėti tiesioginę transliaciją iš Katedros aikštės. Transliacijos nuorodą rasite čia ir „YouTube“ kanale.

Galimybę internetu paganyti akis į kalėdinius papuošimus siūlo ir kiti šalies miestai. Kuršėnai žaviąją savo miesto žaliaskarę siūlo išvysti leidžiantis į 3D turą. Tai galite padaryti čia.

Interaktyvų kalėdinių papuošimų žemėlapį parengė ir Ukmergė. Jame galite aplankyti ir miesto eglutę, ir kalėdinį piliakalnį, net išpuoštus privačius žmonių kiemus ar parduotuvių vitrinas. Ukmergės kalėdinių papuošimų žemėlapį rasite čia.

Virtualų turą po šventiškai pasipuošusį ir saldžia Kalėdų pasaka virtusį miestą siūlo ir Kaunas. Nuotaikingą turą rasite „YouTube“ kanale.

Daugiau idėjų, kur šventiniu laikotarpiu virtualiai nukeliauti Lietuvoje, rasite čia.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad Lietuvoje iki sausio 31 d. įvestas karantinas. Palikti gyvenamąją vietą galima tik esant būtinybei, vykstant į darbą ar darbo reikalais; į prekybos vietą; į nuosavą nekilnojamojo turto objektą; laidotuves bei vykstant prižiūrėti sergančių ar savimi negalinčių pasirūpinti asmenų.

Taip pat vykstant dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų, o pasivaikščioti atvirose erdvėse leidžiama ne daugiau kaip dviem žmonėms arba vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams. Daugiau informacijos apie karantino apribojimus rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt