Gyvenimas

2021.01.22 22:18

Karpis gardus ne tik keptas, bet ir marinuotas: Beata Nicholson dalijasi receptu

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.01.22 22:18

„Karpį iš vaikystės atsimenu apskrudusia plutele, gardų, riebų, skanų. Sakyčiau, tikrai pakankamai klasikinis ir įprastas būdas paruošti žuvį, kai žuvies gabaliukai apkepami ir tada pamarinuojami“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Ji rodo, kaip paruošti karpio marinatą.

„Marinatas turėtų būti truputėlį atvėsęs, nebūtinai labai karštas. Pati labai mėgstu Kalėdoms pasiruošti marinuotos silkės, tai labai anksti supratau ir išmokau, kad jeigu užpilsi ant silkės karštą marinatą, bus tokia kepta, virta silkė, nes žuvis kepa pakankamai žemoje temperatūroje ir iš karto pakeičia tekstūrą“, – paaiškina laidos vedėja.

Marinatą ruoškite pagal tai, kokį skonį mėgstate: švelnesnį, rūgštesnį, saldesnį. Nuo to priklausys ir cukraus, acto kiekis. Lengvam aitrumui ir aromatui B. Nicholson naudoja ir aitrųjį pipirą. „Karpis tikrai yra riebi, stipri žuvis, tai gali pakelti ir į save įtraukti įvairiausių skonių, nereikia bijoti“, – sako receptu pasidalijusi laidos vedėja.

Paruoštą karpį galite sudėti į dailius stiklainėlius ir vežtis, pavyzdžiui, vykdami į svečius, – kai tai daryti vėl bus leidžiama. Prieš skanaudami karpį atvėsinkite – galite valgyti ir porą dienų palaikę šaldytuve. Skanaus!

Marinuotam karpiui reikės:

500 g karpio,

keli šaukštai miltų,

maltos saldžiosios paprikos,

druskos ir pipirų.

Marinatui:

2 stiklinės vandens,

1 stiklinė baltojo vyno arba obuolių acto,

2 šaukštai cukraus,

1 aitrioji paprika,

keli lauro lapai,

gvazdikėlių, kardamonų, pipirų grūdelių,

1 svogūnas,

2 morkos,

ryšelis čiobrelių,

kelios česnako skiltelės.

Gaminimo būdas – laido įraše:

Ant Kūčių stalo vietos žuvies patiekalams visada atsiras: marinuoto karpio receptas