Gyvenimas

2020.12.24 18:15

„Beatos virtuvėje“ – šokoladinis tortas su majonezu: šį derinį mėgsta ir garsiausi pasaulio konditeriai

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.12.24 18:15

„Didelis, geras, greitai pagaminamas ir pamaitins tikrai plačią giminę“, – taip apie tortą, kurio gamyboje naudojamas ir šokoladas, ir majonezas, sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Nors tokių ingredientų derinys gali pasirodyti neįprastas, laidos vedėja tikina – majonezą kakaviniame torto biskvite naudoja ir garsiausi pasaulio konditeriai.

„Kai pirmą kartą pamačiau šį receptą, pagalvojau „oho“! Pabandžiau ir niekada nesidairiau atgal. Jeigu reikia greitai, žaibiškai pagaminti užtikrintą šokoladinį keksą, įdedi majonezo, kakavos ir viskas“, – sako B. Nicholson.

Ji paaiškina, kam reikalingas majonezas: „Paslaptis yra labai paprasta. Majonezas visų pirma padeda išlaikyti labai purią konsistenciją. Majonezas, be abejonės, yra kiaušiniai, aliejus, druska. Daugiau į biskvitą nereikia dėti nei aliejaus, nei sviesto.“

Maždaug pusvalandį 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje pakepę torto biskvitus, sutepkite juos kremu ir užsiimkite torto puošyba. „O puošti galite viskuo, ko tik turite. Aš turiu aviečių, granatų, liofilizuotų aviečių, saldainiukų ir želė saldainių. Šitas tortas yra greitas tortas. Jį galima sukonstruoti ir Kalėdų rytą, jeigu turėsite tam nuotaikos, arba tiesiog pasiruošti visus ingredientus iš anksto, o tą dieną liks tik sutepti“, – sako B. Nicholson ir dalijasi gardėsio receptu.

Šokoladiniam majonezo tortui reikės:

Biskvitui:

3 kiaušiniai,

200 g cukraus,

220 g majonezo,

100 ml karšto vandens,

1 šaukštas tirpios kavos,

2 šaukštai kakavos,

250 g miltų,

1 šaukštelis kepimo miltelių.

Kremui:

300 g juodojo šokolado,

350 ml plakamosios grietinėlės,

1 šaukštelis tirpios kavos,

200 g grietinėlės sūrio.

Papuošimams:

uogų,

granatų sėklų,

marmeladinių saldainių ir dražė.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Kokios šventės be torto: burnoje tirpstantis legendinis šokoladinis tortas su majonezu