Gyvenimas

2020.12.23 08:36

„Beatos virtuvėje“ – netradicinė silkė su burokėliais, grybais ir traškiais duonos trupiniais

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.12.23 08:36

Tradicinis Kūčių stalas neįsivaizduojamas be silkės. Daugeliui pažįstama silkė su morkomis ir svogūnais, silkė pataluose, pagardinta cinamonu. Tačiau jeigu tradiciniai silkės receptai pabodo arba šiemet tiesiog norisi išbandyti ką nors naujo, LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja ir kūrėja turi gerų žinių.

„Net neabejoju, kad visi turite savo mėgstamiausią silkės receptą. Ir aš turiu. Neįsivaizduoju švenčių be silkės su morkomis, spanguolėmis ir čiobreliais. Na, kartais vietoje spanguolių dedu razinų, dar įdedu obuolių, bet kiekvienais metais pabandau pagaminti silkę kaip nors naujai“, – sako B. Nicholson.

Ji rodo, kaip pasigaminti gardžią silkę su burokėliais, grybais ir duonos trupiniais. Tiesa, laidos vedėja prieš imant suktis virtuvėje pataria paskaičiuoti, kiek valgytojų sės prie stalo.

„Nepersistenkime, negaminkime silkės kubilų, užtenka 2–3 burokėlių, saujelės slyvų, vieno svogūno ir kelių silkės gabaliukų. Nepersistenkime, nes kai persistengsime, tai tas maistas keliaus ne į mūsų pilvus ir ne ant klubų, o į šiukšlių dėžę“, – sako B. Nicholson ir rodo, kaip pasigaminti silkę, kuri nustebins ir tikrai patiks prie švenčių stalo susėdusiai šeimai.

Silkei su burokėliais, grybais ir duonos trupiniais reikės:

3 silkės filė,

kelios riekelės juodos duonos,

2 kepti burokėliai,

kelios saujos džiovintų grybų,

200 ml juodosios arbatos,

sauja džiovintų slyvų,

raudonasis svogūnas,

cinamono,

žalumynų,

granatų sėklų,

3 šaukštai obuolių acto,

aliejaus.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Varijuoti galima ir silkės receptais: Beata siūlo išmėginti ją pagardinti duonos trupiniais