Gyvenimas

2020.12.18 11:52

Pamatykite – vilniečiai išrinko gražiausias sostinės vitrinas

LRT.lt2020.12.18 11:52

Išrinktos gražiausios sostinę puošiančios vitrinos konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020“. 25 konkurso dalyviai nuo pat gruodžio pradžios skaidrina tamsų žiemos laiką ir džiugina praeivius, įkvėpdami vilties greit sulaukti šviesesnių ir sveikesnių 2021-ųjų.

Išrinkti 5 laimėtojai, kuriems bus išdalinti 6500 eurų, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Prizinis fondas neplanuotai išaugo dėl ypatingos aplinkybės – komisija pirmąkart susidūrė su neeiline situacija, kai susumavus visų jos narių balsus paaiškėjo, jog surinkusios vienodą balsų skaičių I vietą dalijasi dvi vitrinos – kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina (UAB „Stikliai“, Stiklių g. 14/1) ir antikvarinių papuošalų parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina (UAB Diamondela, Vokiečių g. 13).

Liko konstatuoti faktą, kad abi jos vertos pergalės ir skirti dvi pirmąsias vietas. Žinoma – ir po vienodą pirmajai vietai numatytą piniginį apdovanojimą.

II vietą komisijos balsai lėmė restorano „Balzac“ vitrinai (UAB „Sweet art“, Savičiaus g. 7), o III vieta atiteko kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrinai (UAB „Ribas LT“, Stiklių g. 7).

Dar viena prizinė vieta yra išskirtinė – ją lemia publikos simpatijos. Apibendrinus gruodžio 10–17 d. vykusio balsavimo rezultatus, laimėjo restorano „Sugamour“ vitrina (UAB „Saldi kava“, Vokiečių g. 11).

Šių metų vitrinos žavi kūrybiškumu, žaismingumu ir išmone – šventinei nuotaikai kurti pasitelktos ne vien dekoracijos, bet ir muzika, kvapai, papildomai puoštos ir miesto erdvės aplinkui kavines ar parduotuves. Pasak komisijos narės, Vilniaus dizaino kolegijos Interjero dizaino katedros vedėjos Ievos Žukauskaitės, kasmet galima pastebėti, kaip vis keičiasi vitrinų dekoravimo įpročiai, stilius, spalvos, apšvietimas.

„Šiais metais stebina kai kurių vitrinų dekoracijų dydis, gausybė švieselių ir estetiškos, patrauklios, skoningos dekoracijų kompozicijos bei tokie neįprasti sprendimai kaip aromato įtraukimas į dekoracijų kompoziciją. Tai padeda įsiminti jų prekinį ženklą, puošia miestą, ir, kas svarbiausia, kelia miestiečių ir svečių nuotaiką“, – sakė I. Žukauskaitė.

Jauki sostinės senamiesčio Stiklių gatvė čia gyvenančios ir dirbančios bendruomenės pastangomis kasmet švyti ypatingai. Kavinės-kepyklėlės „Ponių laimė“ vitrina šiemet – lyg saldi kalėdinė svajonė, kurią Kalėdų rytą trokšta po eglute rasti kiekvienas.

„Šiuo nelengvu laikotarpiu norėjosi suteikti daugiau džiaugsmo ir grožio – kavinės svečiams, praeiviams ir mums patiems. Norėjome žmonėms priminti vaikystės Kalėdų pasaką ir sukurti tikrą šventinę nuotaiką Vilniaus senamiestyje“, – pasakojo UAB „Stikliai“ atstovė Mantė Valotkaitė.

Vokiečių gatvėje visų akis patraukia antikvarinės juvelyrinės parduotuvės „Laura Antiques Fine Jewellery“ vitrina. Stilingoje vitrinoje užburia ypatingos antikvarinės rogės, šviesa žaidžiantys veidrodiniai disko rutuliai, papuošalai, besikeičiančios prabangios suknelės – karališka balta, vėliau aistringa raudona, nuostabiai deranti su aukso vėriniais, trečioji – žėrinti auksu, simbolizuoja turtus, pinigus ir sėkmę.

„Turėjome daug senovinių dekoro elementų – baltas antikvarines roges, senovinį eglutės stovą, žėrinčius papuošalus, tad viską apjungėme ir norėjome sukurti baltą, spindinčią lyg šiltas ir jaukus senovinis atvirukas, žiemos pasaką“, – sakė aiškią viziją ir profesionalios komandos pagalbą turėjusi antikvarinės juvelyrikos parduotuvės savininkė Laura Žvinakevičienė.

Šventinės muzikos garsais ir žavingų Kalėdų Paryžiuje dvasia praeivius, kaimynus džiugina restorano „Balzac“ vitrina. Išieškota ir šilta, dvelkia kalėdinio Paryžiaus romantika: „Būtent taip puošti savo vitriną mus įkvėpė noras pajusti tikrąją Paryžiaus dvasią. Šventinė vitrina skirta mažiesiems, kurie kaip ir vitrinos personažai, laukia Šv. Kalėdų“, – pasakojo dekoracijas vitrinos puošybai kepusi ir viską savo rankomis per 3 savaites sukūrusi restorano direktorė Jadvyga Lobul.

Mišką vidury Stiklių gatvės primenanti kavinės „Augustas ir Barbora love story cafe“ vitrina kviečia džiaugtis tikrais ir laiko patikrintais dalykais: „Žmonės vis labiau džiaugiasi lietuviška gamta ir vertina natūralumą. Metai buvo kupini iššūkių, tad tvarumas ir tikrumas tapo svarbus kaip niekad. Šiemet turime būti tikri ir nuoširdūs, nes tik tokiais būdami greitai galėsime grįžti į gyvenimą, kurio turbūt pasiilgome visi“, – apie šių metų vitrinos puošimo idėją pasakojo kavinės komanda.

Antrus metus iš eilės internetu balsavusiųjų didžiausių simpatijų susilaukė restorano „Sugamour“ (Vokiečių g. 11) vitrina. Dar vasarą šventiniam laikotarpiui ruoštis pradėjusio restorano subtilios kalėdinės vitrinos ir interjero dekorui šiais metais pasirinkta miško spalva ir natūralios medžiagos – kėnio šakos, medinės konstrukcijos, audiniai, stiklo žaisliukai, kuriuos galima perdirbti, panaudoti dar kartą. Taip pat norėta išryškinti pastato monumentalumą, neperkraunant fasado ir grindinio.

„Elegancija slypi paprastume, prabanga slypi nuosaikume, pagarba aplinkai slypi natūraliose medžiagose ir atsakingame požiūryje į architektūrą bei paveldą“, – pagarbą aplinkai ir sau kaip didžiausią vertybę pabrėžė restorano direktorė Žaneta Birbilienė.

Vilniaus miesto savivaldybė, atsidėkodama konkurso dalyviams už šventinės nuotaikos sostinėje kūrimą, nugalėtojams įteiks dosnius piniginius prizus. Daugiausiai komisijos simpatijų ir vienodą balų skaičių pelniusioms abiem vitrinoms atiteks po 1500 eurų, II vietai – 1200 eurų, III vietos laimėtojams – 800 eurų. Internetinio balsavimo nugalėtojai – 1500 eurų.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2020“ renginius – čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt