Gyvenimas

2020.12.19 16:42

Vilnietės namuose įsikūrė imbierinių namelių kaimas: net smulkiausius papuošimus kūrė savo rankomis

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.12.19 16:42

Kasmet prieš žiemos šventes vilnietės Linos Seneckienės namuose pakvimpa imbieriniais nameliais, o šiemet jų išdygo visas kaimas. Namukus gaubia sniego patalai ir sergsti imbieriniai žmogeliukai, visi – net patys smulkiausi – papuošimai sukurti Linos rankomis. Moteris pasakoja, kad sukurti tokį grožį užtrunka ne kelias valandas, o net kelias dienas.

Mintis prieš šventes pabandyti iškepti imbierinį namelį Linai pirmą sykį kilo prieš beveik dešimtį metų. Moteris visą laiką mėgo kulinariją, mielai leisdavosi į eksperimentus virtuvėje, tad prieš Kalėdas internete pamačiusi imbierinio namuko nuotrauką nutarė tokį iškepti ir pati.

Nuo to laiko imbierinių namelių kepimas tapo kasmetine moters Kalėdų tradicija. „Tik pernai nekepiau, nes virtuvėje vyko remontas, tai Kalėdos buvo pavogtos“, – portalui LRT.lt sako Lina.

Užtrunka net kelias dienas

Iškepti ir papuošti namelį užtrunka – virtuvėje dažniausiai tenka suktis ne kelias valandas, o net kelias dienas. „Šiemet jau iškepiau tris namelius, užtrukau dvi dienas. Naktinėjau iki 2 valandos nakties“, – pasakoja moteris.

Daugiausia laiko užima dekoracijos, mat Linos nameliai atrodo kaip iš tikros žiemos pasakos: namukus gaubia sniego patalai, nuo stogų tįsta varvekliai, ant durų pūpso šventiniai vainikai, o įėjimą saugo Kalėdų Senelis ir jo padėjėjai.

„Geriausia būtų namelius kepti visą savaitę. Vieną dieną pasiruošti tešlą, kitą dieną palaikyti ją šaldytuve, trečią dieną išsikepti, vėl leisti pastovėti, o tada jau pradėti puošti. Visgi aš darbo dienomis neturiu tiek laiko, tai vieną dieną namelius kartu su figūrėlėmis išsikepu, o kitą dieną jau imuosi jų puošybos. Būtent namelių, eglių, Kalėdų Senelių ir žmogeliukų dekoracijos užima daugiausia laiko“, – pasakoja Lina.

Vaikai skanauti pradeda nuo stogo

Anksčiau Lina pirma namelius konstruodavo ir tik tada puošdavo, tačiau dabar sako daranti kitaip. „Pirmiausia iškepu, vėliau puošiu ir tik tada lipdau namelio sienas. Šiek tiek palaukiu, kol apdžius, o tada jau renku stogą. Esu puošusi ir jau sulipdytus namelius, tačiau tada būna sunku, nes tenka užlaužti ranką“, – juokiasi Lina.

Paprašius suskaičiuoti, kiek iš viso namelių jau yra iškepusi, sulipdžiusi ir išpuošusi, Linai tenka gerai pasukti galvą. „Ko gero, bus apie 50“, – sako. Vien šiemet jos namuose išdygo ištisas imbierinių namelių kaimas.

„Šiemet ketinu kepti maždaug 6–7 namelius. Užpernai buvo daugiau, gal 15. Ir šiais metais turėjo būti daugiau, bet kadangi žmonės per šventes liks namie, nevažiuos pas artimuosius, kai kurie atsisakė“, – paaiškina Lina.

Imbierinių namelių kepimas Linai – malonus užsiėmimas prieš šventes. Visus iškeptus namelius ji padovanoja, bet šiemet pirmą sykį vieną pasiliks ir sau. Moteris pasakoja, kad tokią dovaną gavusių žmonių reakcijos būna tik teigiamos: „Visi stebisi, kad namelis labai gražus, kad daug mažyčių detalių. Vaikams labiausiai patinka nurinkinėti stogą ir mažas figūrėles. Na, o po švenčių sulaukiu komentarų, kad namelis buvo dar ir labai skanus.“

Kvepia ir laikosi iki pat Trijų karalių

Moteris pasirūpina, kad nameliai būtų ne tik dailūs, bet ir gardūs. Tešlą gamina taip pat, kaip imbieriniams sausainiams. „Dedu ir medaus, ir sviesto, naudoju laisvai laikomų vištų kiaušinius, nepagailiu prieskonių“, – pasakoja Lina.

Lieka tik įsivaizduoti, kad, Linai šeimininkaujant virtuvėje, po namus pasklinda pasakiškas kvapas. Beje, ilgai kvepia ir iškepti namukai, o ir negenda jie iki pat Trijų karalių. „Namelius labai smagu laikyti kaip kvepiančias namų dekoracijas. Kadangi prieskoniai intensyvūs, nameliai ilgai skleidžia malonų kvapą.

Beje, jie pagaminti iš meduolinės tešlos, todėl ilgai negenda. Ankstesniais metais gruodžio pradžioje nusinešdavau namelį į darbą, tai jis būdavo valgomas iki pat Trijų karalių“, – pasakoja Lina.

Per kone dešimtmetį moteris jau išlavino ranką ir tiksliai žino, kokia turi būti tešlos konsistencija. „Anksčiau yra buvę, kad nameliai sutrupėjo, nesilaikė, tešlą teko išmesti. Dabar jau turiu savo tešlos receptą. Aišku, kasmet pasikeičia miltai ar kiti produktai, bet tada žiūriu pagal situaciją: žinau, kokia tešla turi būti, ko reikia į ją pridėti“, – sako Lina.

Dviejų vienodų namelių nėra

Visi Linos kepti nameliai – unikalūs, dviejų vienodų nėra. Moteris ant languoto popieriaus nusibraižo namelio karkaso formą, išsikerpa trafaretą. Stengiasi, kad kiekvienas namukas būtų kitoks. Ir nors kasmet atsiranda norinčiųjų savo namuose patupdyti Linos imbierinį namuką, kol kas moteris sako pomėgio verslu paversti neketinanti.

„Manau, kad, pradėjus kepti daug namelių, gali dingti smagumas. Dabar kiekvienas namukas yra skirtingas, nėra vienodų. Net jei kepu tais pačiais metais, stengiuosi kiekvieną papuošti nors truputį kitaip. Pradėjus kepti daug namelių, tikėtina, jie taptų šabloniški. Būtų nebeįdomu, neliktų kūrybos. O man patinka namukus puošti taip, kaip man tą akimirką norisi“, – pasakoja Lina. Beje, sykį imbierinį namuką jai teko kepti ir vasarą – jis iškeliavo kaip vestuvių dovana.

Be imbierinių namelių, moteris turi tradiciją kasmet prieš Kalėdas kepti ir brandintą džiovintų vaisių pyragą. Tiesa, pati šio saldėsio nemėgsta, tačiau surasti tokių, kurie mėgsta, – ne problema.

„Šį pyragą galima išsikepti likus dar porai mėnesių iki Kalėdų. Išsikepi, paskui laistai. Mėgstu jį kepti, nes jis labai skaniai kvepia, tačiau man pačiai džiovinti vaisiai nelabai patinka. Tiesa, pažįstu, kas juos mėgsta – mano sesuo, jos vaikai“, – šypteli moteris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt