Naujienų srautas

Gyvenimas2016.03.13 12:51

Kaip namuose pasigaminti nekenksmingo indų ploviklio

Yra teigiančių, kad per metus suvartojame pusę litro indų ploviklio – ne indams plauti, o į skrandį. Ką daryti, kad ne tik lengvai išplautume indus, bet ir nenuodytume savo organizmo?   

„Indų ploviklis – paviršinio aktyvumo medžiagų (PAM) tirpalas su priedais. PAM užduotis – teršalą atkabinti nuo plaunamo paviršiaus.

PAM pašalina ne tik nešvarumus nuo indų, bet ir visą apsauginį sluoksnį nuo mūsų odos – sluoksnį, kuris [...] saugo mus nuo visko, įskaitant ir nuo visų infekcijų, kurios patenka ant odos. [...]

Atsidūrusios skrandyje, PAM gali kauptis smegenyse, kepenyse, kituose organuose. Trumpai tariant – veikia kaip nuodai“, – aiškina gydytojas Alvydas Unikauskas.

Kad išvengtume ploviklio daromos žalos, indus turėtume plauti su guminėmis pirštinėmis. Taip pat, pasak A. Unikausko, indus reikia labai gerai nuskalauti. „Kiekvieną indą po tekančiu vandeniu reikia skalauti ne mažiau kaip 15 sekundžių“, – teigia gydytojas.

Dar geriau patiems namuose pasigaminti tokio ploviklio, kuris tirpdytų riebalus, tačiau nenuodytų mūsų organizmo. Tam užtruksite tik keletą minučių.

Ploviklio receptą ir gaminimo eigą sužinosite pasižiūrėję laidos „Klauskite daktaro“ ištrauką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi