Gyvenimas

2020.12.11 12:33

Interaktyvus žemėlapis padės keliauti žydų kultūros pėdsakais Lietuvoje

LRT.lt2020.12.11 12:33

Kol keliavimas užsienyje apsunkintas, atsiveria puiki galimybė geriau pažinti savo kraštą ir mažai ištyrinėtas jo vietoves, pavyzdžiui, pasekti žydų kultūros pėdsakais Lietuvoje.

Rasti įdomiausias ir istoriškai reikšmingiausias žydų sinagogas, kvartalus memorialus ir kitus statinius padės naujai sukurtas žydų paveldo žemėlapis, rašoma Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos pranešime žiniasklaidai.

Naudodamiesi juo galėsite lengvai susikurti prasmingą ir praturtinantį kelionės maršrutą arba sužinoti, kokie žydų paveldo objektai yra netoli jūsų gyvenamos ar lankomos vietos.

„Lietuvos žydų istorija – turtinga ir įdomi, tačiau vis dar menkai pažįstama. Net gyvendami visai arti žydų paveldo objektų kartais nežinome, kokias istorijas jie slepia. Verta prisiminti ir tai, jog Lietuvos žydų istorija yra ir kiekvieno lietuvio istorija. Ja pasidomėję, daug galime suprasti ir apie savo tautą“, – sako Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos pirmininkas Artūras Taicas.

Naujai sukurtas žemėlapis padės greitai rasti vertas aplankyti vietas bei suteiks papildomos informacijos apie žydų paveldą: kvartalus, medines ir mūrines sinagogas, pastatus, sietinus su žymiais žydų tautos žmonėmis. Taip pat galėsite rasti istorinės informacijos apie kiekvieną objektą, nuvykimo maršrutą ir aplink esančias lankytinas vietas.

Tematiniai žemėlapiai skirti specialiai medinėms sinagogoms ir žydų paveldo objektams didžiuosiuose Lietuvos miestuose . Neturite galimybės keliauti? Žydų paveldą geriau pažinti padės trumpi video pasakojimai. Belieka rasti šiek tiek laiko ir leistis į kelionę įdomiausias Lietuvos žydų istorijos keliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt