Gyvenimas

2020.12.07 15:06

Havajai siūlo apmokėti skrydžius amerikiečiams, kurie čia persikels mėnesiui dirbti nuotoliniu būdu

LRT.lt2020.12.07 15:06

Havajai rado sprendimą, kaip sėkmingai ir patogiai išgyventi koronaviruso pandemiją. Specialiai sukurta suteikia galimybę darbuotojams iš kitų JAV valstijų nemokamai atvykti į Havajus ir iš čia dirbti nuotoliniu būdu, rašo „People“.

Havajai iniciavo programą pavadinimu „Movers and Shakas“, kuri siūlo kitose valstijose nuotoliniu būdu dirbantiems asmenims apmokėti skrydžius į Oahu ir atgal, kad šie laikinai persikeltų į Havajus.

Bendras programos, įgyvendinamos bendradarbiaujant su valstijos vyriausybe, verslu ir mokyklomis, tikslas yra sustiprinti Havajų ekonomiką pandemijos metu, nes nedarbas salose pasiekė nerimą keliantį lygį.

„Mes norėjome padėti užpildyti tuštumą, atsivėrusią po to, kai valstijoje sumažėjo savaitinių atostogautojų“, – teigia programos iniciatorius Jasonas Higa.

Paraiškos bus priimamos slenkančiu grafiku, o pirmieji 50 atrinktų pretendentų bus priimami nuo gruodžio 15 d. Kiekvienas pretendentas įsipareigoja gyventi Havajuose ne trumpiau kaip 30 dienų.

Programa numato dalyviams prieigą prie skatinimo iniciatyvų ir specialių premijų bei galimybę įsilieti į vietos bendruomenę. Tačiau dalyviai įsipareigoja kiekvieną savaitę skirti keletą valandų ne pelno organizacijoms, kur jie galėtų pritaikyti savo žinias ir įgūdžius.

Remiantis „The New York Times“ koronaviruso duomenų bazės informacija, susirgimų COVID-19 skaičius Havajuose šiuo metu yra vienas mažiausių Jungtinėse Valstijose: iki gruodžio 5 d. užfiksuoti 18 484 užsikrėtimo atvejai ir 259 mirtys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt