Gyvenimas

2020.12.07 12:20

Pasigrožėkite – Lietuvoje suspindo dar daugiau viena už kitą gražesnių žaliaskarių

LRT.lt2020.12.07 12:20

Per Lietuvą toliau ritasi kalėdinių papuošimų ir švieselių banga. Pirmąjį žiemos savaitgalį dar daugiau šalies miestų įžiebė įspūdingas žaliaskares. Nors jų įžiebimus buvo kviečiama stebėti nuotoliniu būdu, nuo to šventinė nuotaika nė kiek nesubjuro. Priešingai, Kalėdų eglės stebina elegancija, išradingumu ar net interaktyvumu.

1. Neringa

Neringa švenčių laukimą paskelbė gruodžio 3-ąją. Tą dieną čia suspindo net kelios žaliaskarės. Nidoje, kaip jau įprasta, papuošta karkasinė eglė, Juodkrantę jau trečius metus puošia gyventojų padovanota eglė. Šiemet ji atkeliavo iš Nidos. Preiloje ir Pervalkoje papuoštos eglutės iš miško.

2. Kuršėnai

Nuo didžiųjų šalies miestų kalėdinėmis dekoracijomis neatsilieka ir Kuršėnai. Driokstelėjus fejervarkams ne tik įžiebta miesto Kalėdų eglė, bet tuo pačiu atidarytas ir vienas ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltas per Ventos upę.

3. Marijampolė

Grinčas Kalėdų nepavogė ir Marijampolėje. Čia gruodžio 4-ąją auksu suspindo pagrindinė miesto žaliaskarė. Spinduliuojanti Kalėdų eglė, apsupta šviečiančių medžių ir elniukų, kviečia pasijusti lyg stebuklingoje šventinėje girioje. Specialiai prie eglės išdėliotos interaktyvios platformos, ant kurių užlipus, šventinėje girioje prasideda stebuklai: suskambsta muzika, girios medžiai pakeičia spalvą ir viskas sužimba dar ryškiau.

4. Tauragė

Pirmąjį gruodžio penktadienį žaliaskarė suspindo ir Tauragėje. Šiemet mieste pirmą sykį įžiebta interaktyvi eglutė. Aplink žaliaskarę įrengtos keturios pakylos, ant kurių užlipus eglutė nušvinta vis kita spalva ir suskamba skirtingi, visiems gerai žinomi kalėdiniai muzikiniai kūriniai.

5. Gargždai

Pagrindinė Klaipėdos rajono eglė Gargžduose suspindo pirmąjį žiemos penktadienį. Šiemet žaliaskarė išsiskiria elegancija, be to, ją supa net trys šviečiančios šokėjų figūros. Eglė – beveik 11,5 metro aukščio karkasinė, kurią puošia 700 gyvų eglučių šakų. Kalėdinės šilumos žaliaskarei suteikia 800 metrų lempučių, 120 blyksčių, 600 auksinių ir raudonų žaisliukų bei 40 raudonų medžiaginių kaspinų.

6. Ignalina

Kalėdų eglė penktadienio vakarą suspindo ir Ignalinoje. Eglės puošmenos ir pagrindinis jų akcentas – didelės, išraiškingos lelijos – atspindi Ignalinos krašto simboliką. Lelijomis papuošta ir aikštė bei pagrindinės gatvės.

7. Kretinga

Penktadienio vakarą Kretingoje, Rotušės aikštėje, sužibo pagrindinė rajono eglė. Klasikinės puošybos karkasinė eglė šiemet dedikuota vaikų norams. 10 metrų aukščio eglei sukurti panaudota daugiau nei 700 gyvų žaliaskarių šakų, o papuošti – 240 vnt. aukso ir raudonos spalvos žaisliukų, kelios dešimtys žvaigždės formos papuošimų, 3000 LED blyksčių ir 6000 LED lempučių girlianda.

Taip pat skaitykite

8. Kėdainiai

Kalėdos jau ateina ir į Kėdainius – penktadienio vakarą Didžiosios Rinkos aikštėje įžiebta baltiškais ženklais pasipuošusi žaliaskarė. „Saulė sugrįžta“ – šią puošybos tematiką, kuria dabar ir padabinta eglutė, pasiūlė Kėdainių kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė.

9. Rokiškis

Penktadienį Rokiškis įsiliejo į gražiausių metų švenčių laukimą ir Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai įžiebė eglutę. Iš Rokiškio kilęs ir šiuo metu per Lietuvą jau keliaujantis vyriausiasis senelis Kalėda, įsikūręs paslaptingoje vietoje, miesto gyventojus šiemet sveikino virtualiai – nuotolinį renginį rokiškėnai galėjo stebėti tiesioginės transliacijos metu.

10. Šiauliai

Apie miesto eglės įžiebimo laiką neskelbę Šiauliai Kalėdų laukimą paskelbė taip pat gruodžio 4 d. Eglę puošia apie 1400 metrų LED lempučių girlianda, 600 įvairių dydžių ir spalvų burbulai ir daugiau nei 200 dekoratyvinių žaisliukų. Prisotinta angeliukų, snaigių, žvaigždučių, šuniukų ir kitų mielų dekoracijų, marguojanti įvairiausiomis spalvomis, pagrindinė Šiaulių miesto Kalėdų eglė skleis jaukumą ir kels šiltus prisiminimus iki pat sausio 15 dienos.

11. Klaipėda

Uostamiestyje Kalėdų eglė suspindo šeštadienį. Įspūdingo grožio, beveik 12 metrų aukščio, 1,5 tonos sveriančią eglę žaliaskarę miestui padovanojo klaipėdiečiai sutuoktiniai Bronislovas ir Aldona Jankauskai. Kartu su Kalėdų eglute nušvito ir įspūdinga „Šiaurinė žvaigždė“. Beveik 7 metrų aukščio, 20 metrų skersmens, spindintinti, futuristinė žvaigždė-komposas nušvietė visą aikštę. Žvaigždės centre sumontuoti galingi prožektoriai, kurių siunčiamas šviesos spindulys matomas net už 20 kilometrų.

12. Alytus

Virtualiai įžiebta žaliaskarė Kalėdoms papuošė ir Alytų. Miesto savivaldybė šiemet įsigijo eglutės karkasą ir žaisliukus, kuriuos planuoja naudoti ne vieną kartą. Kad eglutė nebūtų vieniša, šiemet jos prieigas puošia įvairių dydžių dovanų dėžutės. Į vieną iš jų galima įeiti ir pajusti, kaip jaučiasi dovanos laukdamos, kol jas išpakuos. Alytaus eglutė papuošta įvairaus dydžio auksiniais, sidabriniais ir raudonais žaisliukais.

13. Palanga

Palangos miestą papuošusi eglė gruodžio 5 d. išdygo Grafų Tiškevičių alėjos aikštėje. Šventinio medžio įžiebimą buvo galima stebėti tiesiogiai Palangos kultūros ir jaunimo centro „Facebook“ puslapyje.

14. Šventoji

Kartu su kaimyne Palanga pirmąjį gruodžio šeštadienį žaliaskarė suspindo ir Šventojoje.

15. Anykčiai

Anykščių Kalėdų rezidencijos atidarymas ir pagrindinės miesto eglės įžiebimas įvyko gruodžio 5 d., šeštadienį. Šventinį reginį miesto gyventojai buvo kviečiami stebėti nuotoliniu būdu. Kalėdų mugė, ne veltui pavadinta „Kalėdine muge kitaip“, taip pat šurmuliuos internete.

16. Radviliškis

Grudožio 4-ąją Kalėdų Senelis, mama Žiema ir nykštukas Šaltukas, padedami Snaigių ir visų radviliškiečių gerų norų, įžiebė pagrindinę Radviliškio miesto eglę ir tradicinę Kalėdinių eglučių alėją. Radviliškio miesto centre pagrindinei Kalėdų eglei kompaniją palaiko ir tradicinė Kalėdinių eglučių alėja. Joje – 31 kalėdinė eglutė, savo netradiciniais sprendimais stebinanti visus alėjos lankytojus. Jau penktą kartą Radviliškio miesto seniūnija drauge sukurti šią alėją kviečia visus norinčius radviliškiečius, Radviliškyje įsikūrusias įmones ir įstaigas.

17. Joniškis

Pirmąjį žiemos savaitgalį Kalėdas pasikvietė ir Joniškis. Eglutės ir kitų instaliacijų įžiebimą bei miestiečiams parengtas šventines pramogas buvo galima stebėti Joniškio savivaldybės socialinio tinklo „Facebook“ profilyje. Socialiniame tinkle gyventojai buvo kviečiami klausytis muzikinių pasirodymų, rašyti laiškus Kalėdų Seneliui.

18. Elektrėnai

Spalvingą žaliaskarę įžiebė ir Elektrėnai. Eglutės nuotrauka feisbuke pasidalijusi Elektrėnų savivaldybė dėkojo už gyventojų supratingumą ir džiaugėsi, kad prie eglutės nesibūriavo minia žmonių.

19. Zarasai

Prie Kalėdų laukimo pirmąjį žiemos savaitgalį prisidėjo ir Zarasai, papuošę išties įspūdingą Kalėdų eglę su gamtos motyvais.

20. Švenčionys

Nuotaikingą nuotolinę žaliaskarės įžiebimo ceremoniją surengė ir Švenčionys. Iš ekranų su vaikais sveikinosi laiškus jam rašyti paraginęs Kalėdų senelis, šventinį sveikinimą miesto bendruomenei buvo paruošęs ir miesto meras.

Paskutinį rudens savaitgalį pirmąsias žaliaskares šalyje įžiebė:

21. Vilnius

22. Kaunas

23. Panevėžys

24. Jonava

25. Širvintos

26. Šalčininkai

27. Naujoji Akmenė

28. Visaginas