Gyvenimas

2020.12.05 17:49

Pasigrožėkite: tyliai įsižiebė antroji sostinės eglė Rotušės aikštėje

LRT.lt2020.12.05 17:49

Savaite vėliau nei pagrindinė sostinės eglė įžiebta ir antroji žaliaskarė, papuošusi Vilniaus širdyje esančią Rotušės aikštę.

Nors buvo skelbta, kad Rotušės aikštės žaliaskarė bus įžiebiama apie 17 val., tačiau šimtai lempučių ant eglės sužibo anksčiau. Kaip ir pagrindinė miesto eglė, Rotušės eglutė miestiečius džiugins per žiemos šventes, iki sausio 7 d.

LRT.lt primena, kad šiemet daugelis šventinių eglučių įžiebimo renginių kėlėsi į virtualią erdvę, o miesto puošmenos buvo įžiebtos tyliai, paslapčia. Taip buvo siekiama išvengti smalsuolių, norinčių savo akimis pamatyti įžiebimo akimirką. Nors ir įžiebiant sostinės ar Kauno eglutes žmonės buvo prašomi renginius stebėti internetu ar per televizorių ekranus, būriai smalsuolių rekomendacijų nepaisė ir susirinko prie pagrindinių miesto eglių.

Pandemija gerokai sujaukė festivalio „Kalėdos sostinėje 2020“ organizatorių planus – šiemet po centrą nerieda tradiciniu tapęs kalėdinis traukinukas, nėra šventinio miestelio, neišvysime ir 3D pasakos.

„Vietoje 3D pasakos vaikai galės klausytis pasakų, įgarsintų žymių aktorių ir skaitovų, o Kalėdų miestelis su visomis prekėmis kelsis į internetą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Kalėdinė mugė E-Kalėdų miestelis lankytojų laukia nuo gruodžio 1 d. Išsamiau apie Kalėdas sostinėje rasite ČIA.