Gyvenimas

2020.12.05 08:39

Naujiena gamtos mylėtojams – 11 km maršrutas per Dzūkijos kalvas veda iki įspūdingos Dusios panoramos

LRT.lt2020.12.05 08:39

Mėgstantiesiems pajudėti ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais Lietuvos gamtos peizažais, Metelių regioninis parkas turi gerų žinių – čia įrengtas naujas net 11 km ilgio žiedinis maršrutas. Jame pasitiks įspūdingas Žagarių geomorfologinis draustinis, dailios Dzūkijos kalvos, o maršruto kulminacija taps atsiverianti įspūdinga Dusios ežero panorama.

Naujiena ir fotografijomis iš maršruto „Pakilk virš Dusios“ Metelių regioninis parkas pasidalijo feisbuke, o kad nepasiklystumėte, maršrutą sužymėjo ir „Google“. Jį galima rasti čia.

Artėjant žiemai prieplaukos, lieptai ir plaukiojančios sūpuoklės (kitaip "viešoji vandens turizmo ir informacinė...

Posted by Metelių regioninis parkas on 2020 m. lapkričio 26 d., ketvirtadienis

Kaip rašoma Metelių regioninio parko feisbuko įraše, centrinė maršruto dalis eina per Žagarių geomorfologinį draustinį, kuris skirtas išsaugoti ledyno pakraščio suformuotą vietovę su stambiomis stačiašlaitėmis kalvomis.

Dzūkijos kalvos – tai ne Alpių kalnai, tačiau verta ir po jas paklaidžioti. Na, o maršruto kulminacija – įspūdinga Dusios ežero panorama. Šis apžvalgos taškas iškilęs 43 metrus virš ežero paviršiaus.

Žiedinis maršrutas prasideda ir baigiasi Dusios ežero pakrantėje prie Metelių regioninio parko lankytojų centro. Ne karantino metu lankytojų centre galima apsilankyti ir šeštadieniais. Antrajame tako kilometre verta užeiti į pelkę su nedideliu ežeriuku.

Dažnas lankytojas pelkutę vertina dėl jos fotogeniškumo, o gamtininkus domina reta ežeriuko gyventoja – maža žuvelė ežerinė rainė, kuri puikiai jaučiasi vandenyje net ir deguonies trūkumo sąlygomis. Žiemą žuvelė miega įsiraususi į dugno dumblą, todėl jai nebaisu, jeigu vandens telkinys užšąla iki dugno, informuoja Metelių regioninio parko direkcija.

Kelionėje prieisite gatvinius Žagarių bei Nakrūniškės kaimus. Didžioji dauguma kaimo sodybų yra išsidėsčiusios abipus vienos gatvės. Gyvenamieji namai dar išlaikę dzūkiškus bruožus – kuklūs, vieno aukšto, su skaldytais langais. Smagu pasivaikščioti rudenį, kai parausta senųjų klevų lapai.

Iš Trako pamiškės apžvalgos vietos matoma ne tik Dusios ežero platybės, bet ir stebuklais garsi atstatyta Kryžių šventovė.

Paskutinė maršruto atkarpa veda smėlėta Dusios ežero pakrante, kuri šį rudenį yra ypač plati.

Maršrutą galima sekti „Google“ navigacijoje arba programėlėje, kuri atvaizduoja GPX failus. GPX failą galite parsisiųsti čia.

Pirmąjį kilometrą jus lydės geltonos saulės mėlyname fone. Šis maršruto ruožas sutampa su piligriminiu „Camino Lituano“ keliu. Vėliau Jums reikės vadovautis tik skaitmeniniu maršruto žemėlapiu, feisbuke informuoja Metelių regioninis parkas.