Gyvenimas

2021.05.15 17:01

Čia užsuka ir studentas, ir prezidentas: legendinė Kauno „Spurginė“ kviečia ir į lauko terasą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.05.15 17:01

„Spurgų pritrūkstame nebent tada, kai į Kauną atvažiuoja Vilniaus simfoninis orkestras, – muzikai pirmiausia užsuka pas mus“, – pasakojo legendinės „Spurginės“ gamybos vadovė Bronė Rimonienė. Laisvės alėjoje įsikūrusi „Spurginė“ jau tapo vienu iš Kauno simbolių ir vieta, kurioje laikas tarsi sustojęs – tas pats interjeras, tas pats spurgų skonis, tos pačios darbuotojos.

Pastarieji metai kelis dešimtmečius veikiančiai „Spurginei“ buvo neįprasti. Dėl karantino legendinė kavinė, kaip ir daugelis maitinimo įstaigų, laikinai buvo užvėrusi duris. Vasarą vėl pakvietusi klientus, rudenį dar kartą turėjo stabdyti veiklą. Net ir kaustant pandemijai, „Spurginė“ vėl atsidarė gruodį, virtuvėje buvo kepamos spurgos, pakvipo žagarėliais.

Atšilus orams, kavinių pasiilgę lankytojai kviečiami prisėsti prie lauke esančių „Spurginės“ staliukų.

Tiesa, jau ne vienus metus kavinė lauko terasos neturėjo ir svečius aptarnaudavo viduje. Karantinas privertė ieškoti išeičių, tad prie „Spurginės“ išdygo keli staliukai.

Nepaisant šių permainų, „Spurginėje“ daugelis dalykų nesikeičia jau daugelį metų. Būtent dėl to čia sugrįžta klientai, skuba miesto svečiai.

„Auginame jau turbūt ketvirtą kartą“, – B. Rimonienė šypsojosi, kad tie, kurie čia užsukdavo būdami studentais, dabar čia atsiveda savo vaikus ar anūkus. Per keturis dešimtmečius čia mažai kas pasikeitė: interjeras tas pats, o ir spurgų skonis išliko – jos iki šiol čia kepamos pagal keturių dešimtmečių senumo receptus.

Apie kelis dešimtmečius išsaugotą interjerą LRT PLIUS laidoje „Stop juosta“ yra pasakojusi ir jį sukūrusi architektė Rymantė Gudienė. „Net keista, turiu įdomesnių ir svaresnių darbų, bet apie juos mažiau šnekama nei apie tą mažytę „Spurginę“, kuri buvo mano pats pirmas darbas“, – pasakojo architektė.

Stop juosta. Maršrutas nr. 105: Kaunas. „Laumė“ – „Orbita“ – „Vakaras“ – „Spurginė“

Vis tik kas tiek metų čia vilioja lankytojus? Nostalgiją kai kam kelianti aplinka ar slapti spurgų receptai? „Didelės paslapties čia nėra – visi receptai aprašyti senose, sovietinėse knygose. Paslaptis visai ne receptūra. Mes iki šiol naudojame mieles, to daugelis jau nebedaro dėl to, kad tai gan sudėtinga. Nenaudojame tešlos puriklių ar įvairių pakaitalų bei konservantų. Renkamės tik kokybiškus lietuviškus produktus.

Darbuotojos čia nesikeičia jau dešimtmečius, kai kurios dirba nuo tada, kai „Spurginė“ atvėrė duris. Taigi žmonėms, kurie tiek metų kasdien kepa spurgas, užtenka pirštais paliesti tešlą ir jie jau žino – ar ko trūksta, ar ko per daug. Svarbiausias ingredientas – įgūdžiai ir darbuotojų sudėta meilė“, – sako B. Rimonienė.

Ir ji pati „Spurginėje“ sukasi jau daugiau nei 40 metų, tačiau patikina, kad darbas jai nepabodo. „Kai myli savo darbą, jis neatsibosta ir neatrodo sunkus. O aš savo darbą myliu, taip pat ir savo klientus, o šie myli mane. Kadangi kartais dirbu prie baro, būna labai įdomu – čia ateina labai skirtingų žmonių, su jais visuomet miela pasikalbėti, pabendrauti“, – patikina moteris.

Ji sako, kad su nuolatiniais klientais pasišnekučiuoja kaip su bičiuliais, o neretai ir gatvėje ją atpažįsta. „Kartais žmonės sutikę mane svarsto, kur galėjo mane matyti, ir čia pat prisimena, kad „Spurginėje“, – pasakoja B. Rimonienė.

Ji ir pati kartais dar stebisi, kad kai kurie lankytojai į „Spurginę“ ateina kiekvieną dieną, kai kurie atvyksta iš tolimiausių miesto kampelių, pramonės rajonų. „Kai kurie netgi turi savo vietas. Ir jei atėję pamato, kad šios užimtos, laukia, kol atsilaisvins, ir tik tada prisėda. Tokie apsilankymai – jiems pramoga. Vis diena skaidresnė, kai prasiblaškai, pabūni mieste, atsigeri kavos ir suvalgai spurgą“, – svarsto ji.

Moteris pastebi, kad netrūksta ir vienišų žmonių, kurie užsuka ne tik spurgų, bet ir pabendrauti. Bronė visus juos mielai išklauso, pasikalba ir džiaugiasi, jei jiems palengvėja. „Kaip aš sakau, pas mus lankosi ir ponai bei inteligentai, ir paprastesni žmonės. Visiems čia skanu, visi spurgas valgo ir dar namo lauktuvių nusiperka“, – šypteli B. Rimonienė. Anot jos, čia užsuka ir politikai, valstybės galvos, net pats prezidentas Gitanas Nausėda, apsilankęs Kauno dramos teatre, namo be spurgų negrįžta.

„Spurginėje“ galima sutikti ir Vandą Statkevičienę – žinomo dizainerio Juozo Statkevičiaus mamą. Netoliese gyvenanti moteris šypsojosi, kad kai nebūna karantino, čia ateina susitikti su bičiulėmis.

„Į „Spurginę“ užsukdavau bent porą sykių per savaitę – labai mėgstu sultinį, bandeles ar spurgas su mėsyte. Mėgstu ir spurgas su džemu, varškės spurgas ar žagarėlius, jų neretai pasiimu į namus. Viskas man čia labai skanu“, – portalo LRT.lt užkalbinta vardijo ji. V. Statkevičienė sako, kad dabar sūnus labai užimtas, tad retai užsuka į Laisvės alėjoje esančią kavinukę, tačiau, kai šis buvo mažas, dažnai jį čia atsivesdavusi.

Nors per karantiną „Spurginė“ ištuštėjusi, nedidelėje kavinėje paprastai apsilanko nemažai žmonių. Ar spurgų nepritrūksta? „Dažniausiai spurgų pritrūkstame tada, kai į Kauno filharmoniją atvažiuoja Vilniaus simfoninis orkestras, – juokiasi „Spurginės“ gamybos vadovė. – Muzikai pirmiausia ateina spurgų.“

„Spurginė“ įveikė ne vieną laiko išbandymą, ji jau keturis dešimtmečius yra viena mieliausių vietų kauniečiams ir miesto svečiams. Ir nors Laisvės alėjoje kuriasi naujos kepyklėlės ar kavinės, „Spurginės“ darbuotojos sako konkurencijos nebijančios. „Kiekvienas turi savo gerbėją ir klientų ratą. Mes savuosius per 40 metų užsiauginome pačios“, – įsitikinusi B. Rimonienė.

Kai kuriuose miestuose tebeveikia maitinimo vietos, tarsi įšalusios laike: interjerą puošia sovietiniai baldai, patiekalai gaminami pagal dešimtmečius skaičiuojančius receptus, tad nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ vietos turistams siūlo patirti Šaltojo karo istorijos alsavimą. Rudenį, dar prieš karantiną, agentūra surengė ir pažintinę kelionę žurnalistams, įtakos turiniui tai neturėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.