Gyvenimas

2020.12.04 10:11

Kalėdų dvasia užliejo ir Lietuvos perlu vadinamą Neringą – čia nuotoliniu būdu įžiebtos net kelios žaliaskarės

LRT.lt2020.12.04 10:11

Gruodžio 3-ąją švenčių laukimą paskelbė ir Kalėdų egles įžiebusi Neringa. Kaip šiemet jau tapo įprasta, žaliaskarių įžiebimo ceremonijos vyko nuotoliniu būdu.

Neringos Kalėdų eglių įžiebimą kurorto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami stebėti nesiburiant, saugiai ir šiltai savo namuose. Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 18 val. jis buvo transliuojamas Neringos savivaldybės, Nidos KTIC „Agila“, Neringos meno mokyklos „Facebook“ puslapiuose.

Neringą papuošė ne tik dailios žaliaskarės. Neringa ateinančiais metais neš Lietuvos kultūros sostinės titulą. Siekiant pabrėžti šią žinią, pievoje greta Nidos uosto bus įkurtas meninis šviesos objektas – labirintas, atkartosiantis „Neringos – Lietuvos kultūros sostinės 2021“ prekių ženklo motyvą.

„Objektas bus interaktyvus – į jį galės patekti žmonės. Planuojama, kad šiltuoju metų laiku objektas galės būti įkurtas kitoje kurorto vietoje“, – pasakojo Neringos savivaldybės atstovė Sandra Vaišvilaitė.

Šviečiančių puošmenų Neringoje bus ir daugiau. Numatoma įrengti menines šviesos instaliacijas – šviesos žibintus. Saulės energiją naudojantys žibintai bus įrengti Juodkrantės, Preilos ir Pervalkos gyvenvietėse. Prie kiekvienos šviesos žibintų įrengimo vietos bus pastatytas stendas, pristatantis projektą „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“.

Iš viso šiais metais visos Neringos šventinei puošybai planuojama išleisti iki 40 tūkst. eurų.

S. Vaišvilaitė pasakojo, kad tradiciškai žaliaskarės įžiebiamos visose Neringos gyvenvietėse – Nidoje, Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje.

Nidoje, kaip jau įprasta, eglė – karkasinė, Juodkrantę jau trečius metus puošia gyventojų padovanota eglė. Šiemet ji atkeliavo iš Nidos. Preiloje ir Pervalkoje papuoštos eglutės iš miško.

„Nidoje ir Juodkrantėje atsisakoma apšvietimo stulpų puošybos. Bus puošiami tik medžiai, išryškinant jų kamienus ar šakas. Preilos ir Pervalkos šventiniai simboliai atkeliaus iš praėjusių metų. Preiloje švytės baltų ženklai, Pervalkoje – jachtų formos“, – dar prieš eglučių įžiebimą pasakojo Neringos savivaldybės atstovė.