Gyvenimas

2020.12.03 08:34

Niujorke įžiebta garsioji eglė Rockefellerio centre: pandemija neaplenkė ir šios ceremonijos tradicijų

LRT.lt2020.12.03 08:34

Gruodžio 2-ąją Niujorko Rockefellerio centre suspindo garsioji Kalėdų eglė, pradėta statyti dar lapkričio pradžioje. Kasmet tūkstančius smalsuolių pritraukiančią jau 88-ąją žaliaskarės įžiebimo ceremoniją šiemet dėl pandemijos apribojimų buvo kviečiama stebėti tiesiogiai televiziją.

Nors be aplink susibūrusios minios žmonių, iškilmingos tiesioginės transliacijos metu buvo įžiebta viena laukiamiausių Kalėdų eglių Niujorko Rockefellerio centre.

Čia išdygo beveik 23 metrų aukščio eglė, sverianti 11 tonų. Žaliaskarės amžius – kone 80 metų, ji į Niujorką dar lapkričio 14 d. atkeliavo iš Oneontos miesto Niujorko valstijoje. Šių metų Kalėdų eglę papuošė daugiau nei 50 tūkst. įvairiaspalvių LED lempučių, kurių ilgis – maždaug 8 km.

Eglės viršūnėje tradiciškai puikuojasi 2018 m. dizainerio Danielio Libeskindo sukurta 3D žvaižgdė, sverianti daugiau nei 400 kilogramų ir papuošta daugiau nei trimis milijonais kristalų, rašoma Rockefellerio centro interneto puslapyje.

Šiemet užgriuvusi pandemija pakeitė ne vien nusistovėjusias eglutės įžiebimo ceremonijos tradicijas – šiemet kitokios tvarkos bus laikomasi ir lankant žymiąją žaliaskarę. Bus ribojamas ne tik lankytojų srautas, bet ir grožėjimosi laikas. Pasigėrėti ir pafotografuoti Kalėdų eglutę lankytojai turės lygiai 5 minutes.

Pasigrožėti bus leidžiama nedidelėms, daugiausia keturių asmenų grupelėms. Lankytojams bus privaloma laikytis saugaus atstumo ir dėvėti veidą dengiančias kaukes. Tvarką prižiūrėsiantys apsaugos darbuotojai rūpinsis, kad šių nurodymų būtų laikomasi.

Beje, bus reguliuojami ir lankytojų srautai. Siekiant išvengti masinių susibūrimų, norintieji išvysti Niujorko Kalėdų medį privalės užsiregistruoti virtualioje eilėje.

Niujorko Rockefellerio centre kasmet įžiebiama Kalėdų eglutė – viena laukiamiausių šventinio sezono tradicijų. Pirmoji Kalėdų eglė Rockefellerio centre buvo papuošta 1931 m. Tais metais Kalėdų medžiu pasirūpino centro darbuotojai. Pauukoję pinigų, jie nupirko žaliaskarę ir papuošė ją namiškių rankomis pagamintomis dekoracijomis.

1933 m. eglutės puošimą Rockefellerio centre nutarta paversti kasmetine tradicija. Tais metais ir įvyko pirmoji įžiebimo ceremonija.

Dar po trijų metų šalia eglės buvo išlieta garsioji ledo arena, taip pat tapusi neatsiejama kalėdinio Rockefellerio centro dalimi. 1997 m. Kalėdų eglė į Rockefellerio centrą buvo atplukdyta barža iš Stony Point miesto, o 1998 m. milžiniška žaliaskarė į Niujorką buvo atskraidinta lėktuvu iš Richfieldo, Ohajo valstijos.

Pasitinkant naują amžių ir tūkstantmetį, 1999 m. Rockefellerio centrą papuošė aukščiausia eglė centro istorijoje. Jos aukštis siekė net 30 metrų. 2001 m., siekiant pagerbti Rugsėjo 11-osios tragediją, Rockefellerio centro žaliaskarė buvo papuošta JAV vėliavos spalvomis: raudona, balta ir mėlyna.

O štai 2004 m. ant eglės viršūnės pirmą sykį suspindo beveik 250 kilogramų svėrusi žvaigždė, papuošta net 25 tūkst. Svarovskio kristalų.

Šių metų Kalėdų eglė džiugins iki 2021-ųjų sausio 10 d.

Beldžiasi šventinė dvasia: Niujorke statoma miesto kalėdinė eglutė