Gyvenimas

2020.12.10 08:12

„Beatos virtuvėje“ viešėjusi Diana Nausėdienė pasidalijo firminių pyragaičių su grybais receptu

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.12.10 08:12

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ viešėjusi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė papasakojo apie šeimos tradicinius žiemos švenčių patiekalus ir pasidalijo firminių pyragėlių su grybais receptu. „Kai mes juos gaminame, staiga padažnėja vyrų vizitai į virtuvę“, – sako D. Nausėdienė ir šypteli: jeigu laiku nepaslėpsi lėkštės su skanėstais, gali nutikti taip, kad šventinei vakarienei patiekalo neliks.

Pagaminti šalies prezidento Gitano Nausėdos mėgstamų pyragėlių su grybais tešlą išties nesunku, tikina pimoji šalies ponia. „Imamas kiaušinis, dedami miltai, vanduo ir minkoma tešla. Ji turi būti pakankamai minkšta. Iškočioji, padarai blynelius, sudedi įdarą, supini pynutę ir dedi į riebalus kepti. Viskas labai paprasta“, – paaiškina D. Nausėdienė.

Pagrindinė pyragėlių paslaptis – tinkamai supjaustyti grybai, naudojami įdarui. „Jeigu grybus supjaustysite pernelyg smulkiai, pyragėliai nesigaus tokie skanūs“, – įspėja recepto autorė D. Nausėdienė.

Grybus (D. Nausėdienė naudoja pievagrybius) ji pataria pjaustyti išilgai 4–5 centimetrų riekelėmis, o tada susmulkinti kvadratėliais. Būtent šis procesas ir užima daugiausia laiko, tačiau pirmoji šalies ponia tikina: verta, jeigu norite paskanauti tikrai gardžių pyragėlių. O štai džiovintus baravykus, priešingai, ji pataria išmirkyti ir supjaustyti kuo smulkiau.

Trikampiais sulipdytus pyragaičius pašaukite į 160 laipsnių orkaitę. Jie turėtų iškepti per 10–12 minučių. Žemiau – pirmosios šalies ponios pyragaičių su grybais receptas ir pokalbis su jo autore.

Pyragėliams su grybais reikės:

400 g sviestinės (arba sluoksniuotos) tešlos,

500 g pievagrybių arba baravykų,

1 svogūno,

sviesto arba aliejaus kepti,

1 kiaušinio plakinio,

kmynų.

Gaminimo būdas – 2020 m. lapkričio 27 d. laidos „Beatos virtuvė“ įraše:

Pyragaičių su grybų įdaru receptas pagal Dianą Nausėdienę: nuo švenčių stalo dingsta pirmi