Gyvenimas

2020.12.01 17:00

Gražiausią Europoje eglę titulavusi organizacija paaiškino, kaip vyksta žaliaskarių rinkimai

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.12.01 17:00

Paskutinį rudens šeštadienį Vilniaus Katedros aikštėje suspindo pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Dar ne visi spėjo ją išvysti, tačiau Lietuvos adresu jau skrieja širdį glostančios žinios. Turizmo organizacija „European Best Destinations“ skelbia, kad gražiausios Kalėdų eglės – Vilniuje. Portalas LRT.lt susisiekė su organizacijos vadovu ir išsiaiškino, kaip vyksta gražiausių Europos Kalėdų eglių rinkimai.

Šeštadienį internetą užtvindė siurrealiosios Vilniaus Kalėdų eglės nuotraukos, o pirmadienį žiniasklaida paskelbė naujieną, jog šių metų sostinės eglė vėl išrinkta gražiausia visoje Europoje. Tokio paties įvertinimo iš Briuselyje įsikūrusios organizacijos „European Best Destinations“ Vilniaus eglė sulaukė ir praėjusiais metais.

Tiesa, po netikėtai greitai pasirodžiusios žinios apie šiemet vėl pelnytą gražiausios Europoje eglės titulą, viešojoje erdvėje ėmė kilti klausimų dėl rinkimų tvarkos. Kaip vyksta gražiausios Europos žaliaskarės rinkimai, portalui LRT.lt paaiškino organizacijos „European Best Destinations“ vadovas Maximilien Lejeune.

Anot jo, nuo 2009 m. gyvuojančios organizacijos tikslas – puoselėti Europos kultūrą ir skatinti turizmą po senąjį žemyną. Organizacija bendradarbiauja su Europos šalių turizmo centrais, organizacijos interneto tinklalapyje neretai vyksta gražiausių Europos vietų rinkimai: balsuojama už gražiausius paplūdimius, renkamos geriausios kryptys romantiškoms ar žiemos atostogoms. Žiemos švenčių sezonu renkamos gražiausios Kalėdų mugės Europoje, gražiausios žaliaskarės ir t. t.

Kaip aiškina organizacijos „European Best Destinations“ vadovas, geriausių ir gražiausių Europos lankytinų vietų rinkimai vyksta dviem būdais. „Pirmasis būdas – viešas balsavimas, kurio metu turizmo centrai turi galimybę kviesti savo sekėjus balsuoti už jiems labiausiai patinkantį lankytiną objektą. Šiuo metu tokiu būdu vyksta balsavimas už gražiausią Europos kalėdinę mugę, dėl šio titulo varžosi ir Vilnius“, – LRT.lt atsiųstame komentare paaiškino M. Lejeune.

Antrasis rinkimų būdas yra uždaras balsavimas, kuriame balsuoja daugiau nei 10 tūkst. keliautojų iš 148 šalių (72 proc. keliautojų iš Europos, 28 proc. – iš kitų pasaulio vietų). Taip vyko ir šių metų gražiausios Europos eglės rinkimai.

„Balsuojantiems keliautojams pateikiamas 50-ies Europoje esančių kalėdinių traukos objektų sąrašas. Kasmet į sąrašą įtraukiamos 5 naujos vietos, o mažiausiai balsų surinkusios lankytinos vietos iš sąrašo išbraukiamos“, – paaiškino M. Lejeune.

Už tai, kad Vilnius pateko į šį sąrašą, Lietuva turėtų būti dėkinga savo ambasadorei Girmai, sako M. Lejeune. „Ji kasmet socialiniuose tinkluose dalijosi Vilniaus Kalėdų eglės nuotraukomis. Taip mes apie ją išgirdome ir taip Vilnius prieš ketverius metus prisijungė prie gražiausios Europos eglės rinkimų“, – komentavo M. Lejeune.

Organizacijos „European Best Destinations“ vadovas taip pat pridūrė, jog šiemet dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos gražiausios eglės Europoje rinkimai vyko kiek kitaip. Kadagi nuo kelionių rekomenduojama susilaikyti, šių metų gražiausios žemyno žaliaskarės rinkimai vyko remiantis pastarųjų dviejų metų nuotraukomis.

„Balsavimo dėl gražiausios Europoje Kalėdų eglės nebūtų pavykę atlikti per kelias valandas. Tam, kad surinktume duomenis ir paskelbtume balsavimą, mums prireiktų mažiausiai penkių dienų. Todėl šiemet gražiausios Europos Kalėdų eglės balsavimą rengėme remdamiesi pastarųjų dviejų metų žaliaskarių fotografijomis.

Tai kuri Vilniaus eglė – praėjusių metų ar šiųmetinė – pelnė gražiausios Europoje titulą? Vilnius visada demonstruoja gebėjimą modernumą sujungti su giliomis tradicijomis, miestas papuošia konceptualią Kalėdų eglę su savita dvasia ir Europai pasiūlo ne tik Kalėdų eglę, bet ir dekoracijas bei krūvą švieselių. Todėl manau, kad šis įvertinimas skirtas pačiam miestui už pastangas šventinę akimirką padaryti išties ypatingą ir išskirtinę“, – komentavo M. Lejeune.

Jis taip pat pridūrė, kad šiemet gražiausios eglės rinkėjų buvo klausiama ne kokią Kalėdų eglę jie norėtų aplankyti šiemet, o kokią Kalėdų eglę norėtų išvysti kitąmet, kai (jeigu) pandemija bus atslūgusi.

„Taigi, šių metų titulas, kurį pelnė Vilniaus eglė, iš dalies skirtas visam miestui kaip vietai, kurią keliautojai norėtų aplankyti per Kalėdas, kaip svajonių krypčiai žiemos atostogoms, kaip lankytinai vietai su savita dvasia. Keliautojai iš tiesų ieško kuo įvairesnių patirčių. Kadangi Vilnius turi, ką pasiūlyti, jis išsiskiria ne tik europiniu, tačiau ir pasauliniu lygmeniu“, – rašė M. Lejeune, drauge palinkėjęs gražaus ir saugaus šventinio laikotarpio Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt