Gyvenimas

2020.12.04 20:33

„Beatos virtuvėje“ – kepiniai, be kurių neįsivaizduojamos žiemos šventės: meduoliai pagal senovinį receptą

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.12.04 20:33

„Meduolius kepdavo dar tais laikais, kai cukrus buvo tikra retenybė ir brangiausias produktas“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholon. Ji dalijasi tikrų senovinių meduolių receptu – juk be šio kepinio sunkiai įsivaizduojamos žiemos šventės!

Cukraus B. Nicholson naudoja vos 3 šaukštus. Cukrų ji degina tam, kad meduoliai būtų ryškesnės spalvos. Na, o saldinti meduolius ji pataria medumi – taip bus sveikiau, o ir meduolių skonis bus toks, koks būdavo senovėje.

Be žiupsnio druskos ir meduolių prieskonių, B. Nicholson į meduolius deda ir pipirų. „Jeigu norite – dėkite, jeigu nenorite – nedėkite. Kvapas – fantastiškas“, – sako laidos vedėja.

Į tešlą nededami kiaušiniai, todėl ji tinkama ir tiems, kurie kiaušiniams alergiški. Beje, tešla labai lengvai minkosi. B. Nicholson meduoliams naudoja ruginius ir kvietinius miltus. „Jei norite, šios tešlos galite pasidaryti daugiau ir laikyti šaldytuve nors ir porą savaičių. Ji nesuges, o jos skonis taps dar intensyvesnis“, – pataria laidos vedėja.

Plonai iškočiojus tešlą, iš jos gaminami sausainiai. Jei norite, sausainiuose padarykite skylutes ir naudokite juos kaip papuošimus Kalėdų eglutei. Žemiau – meduolių ingredientų sąrašas i gaminimo būdas.

Meduoliams reikės:

3 šaukštai cukraus,

120 g sviesto,

300 g medaus,

250 g ruginių miltų,

250 g kvietinių miltų,

2 šaukštai meduolių prieskonių,

žiupsnis grūstų pipirų,

žiupsnis druskos.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Šventiniam stalui vainikuoti – tikrieji meduoliai pagal senovinį receptą