Gyvenimas

2020.12.01 10:01

Pasigrožėkite – įžiebtos miestų žaliaskarės vienoje vietoje

LRT.lt2020.12.01 10:01

Paskutinį rudens savaitgalį kai kurie Lietuvos miestai jau nutarė pasikviesti Kalėdas – įžiebė viena už kitą gražesnes žaliaskares, gatves nušvietė tūkstančiais šventinių lempučių. Lapkričio 28 d. šventinė dvasia pasklido po Vilnių, Kauną, Panevėžį, Jonavą, Širvintas ir kitus miestus.

1. Vilnius

Vos įžiebta sostinės eglutė jau spėjo sužavėti ne tik tautiečius, bet ir užsieniečius. Kelionių tinklaraštis „European Best Destinations“ Vilniaus Katedros aikštėje pūpsančią siurrealistinę žaliaskarę įtraukė į gražiausiųjų Europoje sąrašą.

2. Kaunas

Šiųmetinė Kauno eglė kuria lengvumo pojūtį ir žada saldžias saldžias Kalėdas – ne veltui žaliaskarės papuošimus įkvėpė morengai, o kauniečiai Rotušės aikštę papuošusį Kalėdų medį drąsiai vadina saldžiausiu visoje šalyje.

3. Panevėžys

Panevėžio Kalėdų eglė smalsuolius pradėjo traukti vos tik buvo pastatyta. Įžiebus eglę ji tapo ne mažiau įspūdinga – miestą pirmą sykį papuošė balta kaip sniegas ir išties elegantiška 18 metrų aukščio žaliaskarė. Jos puošybai panaudota per 66 tūkst. šviesos diodų.

4. Jonava

Paskutinį rudens savaitgalį Kalėdas pas save pasikvietė ir Jonava. Sąjūdžio aikštėje buvo įžiebta ištaiginga Kalėdų eglutė, taip pat atidarytas unikalus Kalėdinių eglučių miestelis.

5. Širvintos

Nuo didžiųjų Lietuvos miestų neatsilieka ir Širvintos. Miestą papuošė ne tik įspūdingo grožio žaliaskarė, bet ir gausybė kitų šviečiančių dekoracijų, Širvintas pavertusių tikrų tikriausia Kalėdų pasaka tarsi atviruke.

6. Šalčininkai

Švytinti žaliaskarė ir ją gaubiančios kitos kalėdinės dekoracijos buvo įžiebtos ir Šalčininkuose.

7. Naujoji Akmenė

Bene laukiamiausioms žiemos šventėms pasiruošė ir Naujoji Akmenė. Pagrindinėje miesto aikštėje įžiebta Kalėdų eglutė, simbolizuojanti vilties, tikėjimo ir kantrybės žvaigždžių taką.

8. Visaginas

Bene pirmasis visoje šalyje Kalėdų žaliaskarę įžiebė Visaginas. Miesto eglė – ne tik daili, tačiau ir išmani. Tereikia ateiti prie eglės ir nusiųsti nemokamą SMS žinutę numeriu, nurodytu ant plakato prie pat eglutės, pasirenkant šventinės dainos pavadinimą. Netrukus eglutė ims šokti pasirinktos dainos ritmu.

Kada ir kur stebėti kitų miestų eglių įžiebimus, skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt