Gyvenimas

2020.11.27 14:53

Australija rengiasi naujam gaisrų sezonui – kengūras ir koalas gelbės klinika ant ratų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.27 14:53

Australijos veterinarai pasirengė naujam gaisrų sezonui – paruošta nauja, visa reikalinga technika aprūpinta laukinių gyvūnų klinika ant ratų. Ji keliaus po šalį ten, kur jos labiausiai reikės.

Į pagalbą sužeistoms kengūroms ir koaloms Australijoje nuo šiol skubės mobili veterinarijos klinika. Besirengdama gaisrų sezonui Bairon Bėjaus laukinių gyvūnų ligoninė sumontavo kliniką ant ratų. Ji parengta greitai reaguoti į kilusias krizes bet kur Australijoje.

Naujam gaisrų sezonui pasirengta: Australijoje laukinius gyvūnus gelbės klinika ant ratų

Klinikoje nuolat dirbs veterinarų ir savanorių komanda.

„Dirbdama mobiliojoje klinikoje galėsiu gyvūnams iš tiesų greitai suteikti pagalbą – reikalingą gydymą, vaistų ar skysčių terapiją“, – sako veterinarė Bree Talbot.

Tokios skubios pagalbos poreikis buvo kaip niekada aiškus 2019-ųjų ir šių metų sandūroje, kai gaisrai nuniokojo didžiules Australijos teritorijas.

„Per gaisrus žuvo šimtai tūkstančių gyvūnų. Todėl tokia klinika – fantastiškas dalykas. Ji pasirengusi ir šiam gaisrų sezonui, ir nelaimėms ateityje“, – sako Pasaulio gamtos fondo atstovas Darren Grover.

Mobili klinika atsiėjo apie pusę milijono eurų – reikalingos lėšos suaukotos žmonių ir labdaros organizacijų. Tolesnes išlaikymo išlaidas padengti ketina Pasaulio gamtos fondas.

16 metrų priekaboje – visa reikalinga technika: ultragarso aparatūra, rentgenas, operacinis stalas ir sveikimo zonos. Taip pat vandens saugykla, palydovinė komunikacija, saulės baterijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt