Gyvenimas

2020.11.28 17:51

Saldžios saldžios Kalėdos Kaune: įžiebta saldžiausia šalies eglė

atnaujinta 18.40, papildyta nuotraukų galerija
LRT.lt2020.11.28 17:51

Su dainomis ir fejerverkais iškilmingai įžiebta Kauno miesto kalėdinė eglė. Tiesa, dėl pandemijos šiemet įspūdingą renginį žiūrovai buvo kviečiami stebėti per savo televizorių ekranus. Nepaisant to, miestiečiai per savo langus galėjo grožėtis fejerverkais, paleistais šešiose skirtingose miesto vietose.

Kasmet eglutės įžiebimas į Rotušės aikštę pritraukdavo tūkstančius žiūrovų, tačiau dėl pandemijos šiemet renginys vyko kitaip, su mažiau šurmulio, – gražiausias šventės akimirkas transliavo LRT TELEVIZIJA, tad žmonės buvo raginami šventės akimirkas stebėti namuose. Vis dėlto, būrelis smalsuolių atvyko į aikštę ir įžiebimą stebėjo gyvai.

Šventinis koncertas, kuriame savo dainas dovanojo „The Roop“, Jazzu, Vidas Bareikis, Monique, Saulius Prūsaitis, Justinas Jarutis, Martynas Kavaliauskas, „Saulės kliošas“, Justinas Jarutis ir kt. bei iškilminga eglės įžiebimo ceremonija – transliacijos įraše.

Saldžios Kalėdos Kaune: su dainomis ir fejerverkais įžiebta miesto eglė

Tiesa, per savo langus miestiečiai galėjo grožėtis įspūdinga miesto dovana – Kauno dangų nušvietė fejerverkai, į dangų paleisti skirtingose miesto vietose, tad juos kauniečiai galėjo stebėti per savo namų langus.

Įžiebta eglutė atrodo kerinčiai, tačiau ne mažiau žavi ji atrodo ir dieną. Saldžiai saldžiai pasitikti Kalėdas kviečiančio Kauno eglės puošmenos atrodo tarsi morengas ar plakta grietinėlė. Šalia – cukriniai avinėliai ir debesėliai, kurie tik sustiprina saldumo jausmą. „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“ – toks yra šių metų laikinosios sostinės šventinis šūkis.

Beveik 25 metrų aukščio eglė stovės iki sausio 6 d.

Prie jos nebus ribojamas žmonių skaičius, tačiau bus skirtas didesnis dėmesys apsaugai, kuri stebėtų, ar laikomasi karantino reikalavimų.

Tiesa, šiemet prie šventinės eglės tradicinio kalėdinio miestelio nebus: visos pramogos ir edukacinės veiklos kelsis į internetą, net ir laiško Kalėdų seneliui rašymas. Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė sakė, kad visgi vienas namelis Rotušės aikštėje bus – tai Kalėdų Senelio rezidencija. Tačiau vidun užeiti nebus galima.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt