Gyvenimas

2020.11.26 13:01

Saldumo pojūtį sukursiančios Kalėdos Kaune: be šventinio miestelio, tačiau su vilties laukimu

Naujųjų metų šventė priklausys nuo COVID-19 situacijos
Valdemaras Šukšta, LRT.lt2020.11.26 13:01

Koks bus Kalėdų laukimas Kaune, kai už lango vis dar tvyro koronavirusas? Miestas ruošiasi Kalėdų eglės įžiebimui šeštadienį, tačiau kalėdinio miestelio nebus – viskas, kartu su žaliaskarės įžiebimu, kelsis į internetą. Tiesa, eglutę iki sausio pradžios bus galima pamatyti gyvai: nors nebus ribojamas žmonių skaičius, tačiau atidžiau bus žvelgiama, ar laikomasi saugumo reikalavimų. Užsiminta ir apie Naujųjų metų šventę – kol kas nieko neplanuojama, tačiau viskas priklausys nuo situacijos bei Vyriausybės sprendimų.

Kalėdų eglės įžiebimo renginį lapkričio 28 d. 18 val. tiesiogiai transliuos LRT. Mažieji kauniečiai LRT transliacijoje išvys ir Kalėdų Senelį, kuris šiemet žada „teleportuotis“ į Kauną drauge su savo ištikimu bendražygiu Nykštuku.

„Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“ – toks yra šių metų laikinosios sostinės šventinis šūkis. Eglės puošmenos atrodo tarsi morengas ar plakta grietinėlė. Šalia bus cukriniai avinėliai ir debesėliai, kurie tik sustiprins saldumo jausmą.

Tačiau šiemet kauniečiai bei miesto svečiai prie šventinės eglutės nepamatys kalėdinio miestelio: visos pramogos ir edukacinės veiklos kelsis į internetą – net laiško Kalėdų seneliui rašymas. Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė žurnalistams sakė, kad visgi vienas namelis Rotušės aikštėje bus – tai Kalėdų Senelio rezidencija. Tačiau vidun užeiti nebus galima.

Beveik 25 metrų aukščio eglė stovės iki sausio 6 d. Prie jos nebus ribojamas pamatyti norinčių žmonių skaičius, tačiau, pasak A. Augonės, bus skirtas didesnis dėmesys apsaugai, kuri stebėtų, ar laikomasi karantino reikalavimų.

„Orientuojamės į žmonių sąmoningumą, pirmiausiai. Skiriame daugiau dėmesio apsaugai, kad ji padėtų policijai, savivaldybės viešosios tvarkos skyriui. Padidinta priežiūra, stebint žmones, kad laikytųsi karantino sąlygų. Dar yra kelios dienos, gali būti, kad viskas pasikeis, bet kol kas mes neplanuojame uždaryti ir daryti kažkokių labai griežtų ribojimų“, – komentavo A. Augonė.

Be to, pasak A. Augonės, namuose eglutės įžiebimą stebinčius kauniečius nustebins fejerverkai: jie dangų nutvieks šešiose Kauno vietose. A. Augėnė neatskleidė, iš kur bus iššaunami fejerverkai, tačiau jai galės pasigrožėti gyventojai iš savo namų.

A. Augėnė taip pat pridūrė, kad savivaldybė savivaldybė kreipėsi į Rotušės aikštės prieigose esančių restoranų, barų, kavinių savininkus, ragindami prisijungti prie kalėdinės nuotaikos ir šventės kūrimo Kaune. Pavyzdžiui, pasiūlyti karštų gėrimų bei saldžių patiekalų išsinešimui. A. Augonė teigė, kad visi verslininkai labai geranoriškai atsiliepė į šį raginimą ir jie galvoja pasinaudoti galimybe.

Be Rotušės aikštės naujai pasipuošė ir Kauno Laisvės alėja: šiemet tam buvo nupirktos naujos lemputės, kurios kainavo apie 75 tūkst. eurų. Pačios Rotušės aikštės papuošimams išleista 59 tūkst. eurų, o Kalėdų eglutei – 80 tūkst.

Įprastai bus papuoštos ir gatvės, tiltai, Santakos parkas.

Atspindės laukimo ir vilties nuotaiką

Eglutę bei jos puošmenas ir dekoracijas sukūrusi Jolanta Šmidtienė minėjo, kad baigiami paskutiniai dekoravimo darbai: beliko sutvarkyti eglutės viduje įkurtą „miestą iš cukraus“: kauniečiai bei miesto svečiai galės pamatyti ir atpažinti Kauno architektūrinius elementus.

Paklausta apie pasiruošimo darbus bei dekoracijas, J. Šmidtienė teigė, kad jos pagamintos iš izolono, kuri, pasak jos, yra ekologiška ir suyranti. Visoms dekoracijoms sunaudotas beveik kilometras šios medžiagos. Visi darbai užtruko apie mėnesį: organizatorė teigė, kad dirbo daug menininkų keliomis pamainomis.,

J. Šmidtienė sakė, kad norėta pagyvinti aikštės aplinką, pastatus, sukurti snigimo, debesų, pastiprinti baltą žiemos įspūdį. Pasak jos, šių metų Kauno Rotušės aikštės kalėdinių papuošimų mintis – gražaus stebuklo laukimo, daugiau susikaupimo, laukimo vilties nuotaika.

Naujųjų metų šventė priklausys nuo situacijos, tačiau yra planas B

A. Augėnė dar užsiminė apie naujus metus: kol kas šiai šventei nieko neplanuojama.

„Jokių veiklų neplanuojama, dar buvo viltis, kad karantinas baigsis, turėjome mini scenarijus susidėlioję, po vakarykščio sprendimo, kad karantinas pratęstas kol kas visko atsisakę, turime planą B, jeigu dar kažkas pasikeis iki gruodžio 31 d.“, – atsakė A. Augėnė.

Ji minėjo, kad svarstoma apie įprastą koncertą Rotušės aikštėje, bet viskas priklausys nuo tolesnių Vyriausybės sprendimų. Ten pat tikėtinas ir fejerverkų iššovimas Naujųjų metų nakį.

„Scenarijų dėliosimės pagal situaciją tuo metu. Nesinori, kad žmonės plauktų, nes Rotušės aikštė yra ta traukos vieta, kur visi važiuoja dvyliktai valandai. Tai didžiausias mūsų rūpestis“, – pridūrė A. Augėnė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt