Gyvenimas

2020.12.06 13:34

Apsauginė kaukė ir makiažas – suderinama, tačiau dažytis reikėtų kiek kitaip nei anksčiau

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.12.06 13:34

Paskelbus karantiną ir apsauginėms kaukėms tapus privalomoms ne tik uždarose, bet ir atvirose patalpose, vizažistės ramina: apsauginė kaukė ir makiažas – suderinama. Kad veido oda išliktų sveika, rekomenduojama rinktis lengvesnį makiažo pagrindą, labiau ryškinti akis. Yra gudrybių ir kaip naudoti lūpdažius – kaip ir kuo dažytis, kad spalva liktų ant lūpų, o ne ant kaukės medžiagos.

Paskelbus karantiną grožio salono durys klientėms atrakinamos tik susitarus iš anksto. Atsisėdus į vizažisto kėdę galima būti be veido kaukės – kitaip nepavyktų teikti paslaugų. Tačiau vos atsitraukus nuo veidrodžio ją privalu užsidėti. Visažistė Justina Bitvinskienė sako, įvedus reikalavimą dėvėti kaukę pasikeitė ir makiažo technika, ir priemonės.

„Dažniausiai moterys nenori, kad ant kaukės būtų pudros, tai naudojame kuo plonesnį pudros sluoksnį. Tokie pasikeitimai – aš ir pati tą rekomenduoju, kad mažiau terliotųsi, neliktų jokių dryžių. Taip yra, kad kuo daugiau priemonės užtepi ant veido, tuo daugiau jos „nusikabina“, jeigu mes ją triname. Todėl reikia kuo plonesnio sluoksnio, nes bet kokiu atveju jis nusitrins“, – pasakoja ji.

Apsauginėms kaukėms tapus privalomoms – vizašistės gudrybės, kaip išsaugoti sveiką odą ar net dažytis lūpas

Ne vienus metus profesionalų makiažą daranti specialistė pastebi, kad dėvint kaukę oda gali sudirgti, tad kasdien storo makiažo sluoksnio reikėtų vengti. „Kai kaukė dengia pusę veido, jis šyla, šlampa, kai kalbame. Gali atsirasti ir spuogelių, ir paraudimų – oda gali sudirgti“, – atkreipia dėmesį ji.

Anksčiau klienčių tekdavo klausti, ką labiau ryškinti – akis ar lūpas. Apsauginėms kaukėms tapus privalomoms, atsakymas aiškus ir be klausimo – dabar ryškinamos akys. Ryškesniam akių makiažui išgauti klijuojamos dirbtinės blakstienos, o šešėlių spalvos derinamos ir prie apsauginės kaukės spalvos.

„Jeigu kaukė yra tamsesnė, moteris paprašo tamsesnių šešėlių, kad derėtų kontekste. Jei tai nuotaka ir kaukė šviesi, tai makiažas šviesesnis, gaivesnis, deriname ir prie kaukės, nes tai – kaip įvaizdžio dalis“, – kalba pašnekovė.

Dažant lūpas visažistė rekomenduoja atkreipti dėmesį į lūpdažio tipą, kad vos užsidėjus kaukę spalva nenugultų ant jos vidinio sluoksnio. Reikėtų vengti blizgalų, kurie linkę nusivalyti – tokie lūpų dažai ir be kaukės nusivalo greičiau, per valandą ar dvi. Matiniai lūpdažiai išsilaiko geriau. Pasidažius derėtų palaukti bent pusę minutės, kad dažai spėtų nudžiūti, ir tik tada dėtis kaukę.

„Dažantis matiniu lūpdažiu užtepus vieną sluoksnį galima sukąsti servetėlę ir tada užtepti antrą sluoksnį. Taip lūpdažis laikysis ilgiau. Gali kažkiek nusitrinti, bet nenusitrins nuo lūpų. Tai tokia gudrybė“, – pažymi J. Bitvinskienė.

Dėl karantino apribojus renginius ir asmenines šventes klientų srautai sumažėjo daugiau nei perpus. Liko pavienės nuotakos ar norinčios pasigražinti gimtadienio šventei. Daugiausia ateina suplanavusios asmenines ar kalėdines fotosesijas.

Dėvint apsaugines veido kaukes, visažistės pataria ne tik rinktis lengvesnį makiažą, bet ir daugiau laiko skirti odos priežiūrai, nepamiršti ją dažniau drėkinti ir maitinti.

Plačiau – lapkričio 25 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Apsauginėms kaukėms tapus privalomoms – vizašistės gudrybės, kaip išsaugoti sveiką odą ar net dažytis lūpas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt