Gyvenimas

2020.11.27 17:06

Patarimai, kaip valgyti tvariau: žinokite, ko turite, ir negalvokite, kad produktai atsiranda savaime

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.11.27 17:06

Veikiausiai virtuvė per karantiną daugeliui tapo pagrindine ar dažniausiai lankoma namų vieta. Žvelgiant į maisto suvartojimo ir švaistymo statistiką Lietuva tikrai nežiba. Kaip gyventi ir valgyti tvariau? Tokios mitybos principus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ primena maisto tinklaraštininkė Paulė Tamašauskaitė.

Restoranai, barai ir kavinės per karantiną persikėlė į namų virtuves. Įvairiose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad žmonės per karantiną tapo dėmesingesni maisto švaistymo problemai. Bet įgūdžių, kaip šią problemą sumažinti, dar trūksta. Tinklaraštininkė P. Tamašauskaitė dalijasi patarimais, kaip sumažinti išmetamo maisto kiekius.

„Pirmiausia svarbu viską susitvarkyti ir žinoti, ką turime, perdėti maistą į skaidrius indus, kad būtų matoma, kad nebūtų per daug pakelių, kad nebyrėtų viskas į spinteles ir stalčius. Aš esu susitvarkiusi kruopų stalčių ir žinau, kas ten yra. Tada keičiu kruopas, gaminu kiekvieną dieną skirtingas“, – mintimis dalijasi ji.

Tvari mityba – tinklaraštininkės patarimai, padėsiantys nešvaistyti maisto

Įkvėpimo patiekalams tinklaraštininkė daugiausia ieško internete arba pati kuria būdus, kaip suvartoti įsigytus produktus. P. Tamašauskaitė pataria iš virtuvėje likusių vaisių išsivirti kompotą, daržovių likučius sunaudoti sultiniui ar sriubai, arba juos užšaldyti.

„Vienas iš būdų yra planuoti savo maistą. Tarkime, susiplanuoti savaitės meniu ir pasilikti vietos išėjimams ar užsisakymui iš restorano. Aš pati neplanuoju meniu, bet visą laiką žinau, ko turiu šaldytuve. Jis niekada nebūna prigrūstas per daug produktų, tai labai aiškiai matosi, ką jau reikia sunaudoti, kas dar gali pastovėti“, – tikina ji.

Viena svarbiausių ilgalaikių maisto atsargų apsipirkimo taisyklių – įvertinti, ar produktas nesuges per greitai. „Man tausus vartojimas yra, kai mes suprantame produkto vertę, gerbiame jį ir naudojame pagarbiai ta prasme, kad neišmetame, nes sugedo ar bus nebeskanu. Taip žmonės dažnai daro – neatkreipia dėmesio vertę“, – kalba pašnekovė.

Į parduotuvę tinklaraštininkė rekomenduoja keliauti su reikiamų produktų sąrašu, neiti alkaniems ir nepasiduoti akcijoms. Be to, ji ragina pasvarstyti, kaip visi produktai patenka į lentynas.

„Bananas nėra tik bananas – į jį įeina labai daug dalykų: įvairių darbuotojų darbo, transportavimo išteklių ir t. t. Manau, svarbiausia suvokti, kad tai nėra savaime suprantamas dalykas, kuris tiesiog mums panorėjus atsiranda ant mūsų stalo ir kurį galime lengvai išmesti, nes vis tiek suirs, supus ir viskas bus gerai“, – svarsto moteris.

Maisto švaistymas prisideda prie klimato pokyčių, o norint tai bent pristabdyti, virtuvėje užtenka pasitelkti kūrybiškumą ir gerbti maistą.

Plačiau – lapkričio 23 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Tvari mityba – tinklaraštininkės patarimai, padėsiantys nešvaistyti maisto