Gyvenimas

2020.11.23 13:10

Psichologas: kad žmonės laikytųsi karantino ribojimų, būtina aiškiai įvardyti jų tikslus

Dainora Karklytė, ELTA, LRT.lt2020.11.23 13:10

Psichologo dr. Pauliaus Skruibio teigimu, visuomenė pandemijos metu patiria daugiau psichologinių sunkumų, nei įprastai. Todėl, pasak jo, įvedant naujus reikalavimus ar rekomendacijas būtina aiškiai įvardinti siekiamus tikslus ir gyventojams paaiškinti, kokio elgesio iš jų tikimasi.

„Pandemija, pats virusas ir taikomi apribojimai, kurie yra būtini, veikia mūsų gyvenimus. Galbūt skirtingai, bet bendrai pažiūrėjus, tai neigiamo poveikio yra nemažai – žmonių nerimo, įtampos lygio, psichologinių sunkumų yra daugiau“, – pirmadienį po susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda surengtoje spaudos konferencijoje sakė P. Skruibis.

Jo teigimu, gyventojams turi būti aiškūs įvestų rekomendacijų ir apribojimų tikslai.

„Mes galime sugalvoti įvairius reikalavimus, rekomendacijas, pageidavimus, tačiau tam, kad jie taptų realybe, žmonės turi į juos atsižvelgti. Ir čia yra labai svarbu, kaip mes tai pristatome – ar tai skatina žmones laikytis tų reikalavimų, ar ne“, – teigė dr. P. Skruibis.

Todėl, akcentavo ekspertas, gyventojai turi aiškiai suprasti, kaip reikia elgtis ir jiems neturi būti vien priekaištaujama.

„Jei mes daugiau orientuojamės į priekaištavimą, kad žmonės kažko nedaro ir yra atsipalaidavę, tai vargu, ar tai atneša teigiamą rezultatą. Greičiau kelia pasipiktinimą“, – kalbėjo P. Skruibis.