Gyvenimas

2020.12.06 17:40

„Beatos virtuvėje“ – rojus mėsos mėgėjams: gardusis kelių mėsos rūšių terinas

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.12.06 17:40

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ viešėjusi Lina Žilevičė parodė, kaip pasigaminti mėsos teriną – sotų mėsos sluoksniuotį, kurio pakaks visai savaitei. Nors ji dalijasi receptu, kuriam reikia nemažai ingredientų, moteris sako, kad šį patiekalą pagaminti tikrai nesudėtinga, mat jį gaminant galima daug improvizuoti ir pagal save keisti produktų sąrašą.

„Terinas yra prancūziškas užkandis. Jų galima turėti labai skirtingų ir įvairių. Visada galima improvizuoti“, – sako recepto autorė. Mėsiškas patiekalas tikrai patiks mėsos mylėtojams, mat jame rasite visko: ir faršo, ir kepenėlių, ir šoninės, ir čoriso dešrelių.

Paprastai terinas kepamas specialioje formoje, tačiau jį galima kepti ir kekso formoje ar mažose formelėse. „Galite kepti ir keptuvėje, puode – kaip patinka. Galite išsikepti mažesniuose indeliuose, paskui užpilti sviestu ir padėti į šaldytuvą. Taip patiekalas gali stovėti mėnesį“, – sako laidos vedėjos Beatos Nicholson pašnekovė Lina.

Recepto autorė šį patiekalą juokais vadina bado, tinginio dienos ar netikėtų svečių maistu, mat jo priruošus patiekalas ilgą laiką gali stovėti tiesiog po ranka. Lina siūlo prie mėsos terino derinti mėlynių džemą ar vyšnių čatnį. Svarbu, kad džemas nebūtų per saldus ir turėtų rūgštelės.

Visos terino gaminimo paslaptys ir patarimai – laidos „Beatos virtuvė“ įraše.

Mėsos terinui reikės:

1 kg kiaulienos faršo,

200–300 g triušių kepenėlių,

150–200 g šaltai rūkytos šoninės,

kelių čoriso dešrelių,

100 g džiovintų mangų,

100 g džiovintų figų,

100 g konjako,

pipirų mišinio,

aitriųjų paprikų skiedrelių,

2 šaukšteliai Dižono garstyčių,

kelios skiltelės česnako,

druskos,

šalavijų ir rozmarinų lapelių.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Patiekalas visai savaitei: Lina Žilevičė gamina mėsos teriną