Gyvenimas

2020.11.24 08:15

Kol dar obuolių sezonas: „Beatos virtuvėje“ – pyragas, derantis su ledais ar jogurtu

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.11.24 08:15

„Gyvenimas – gražesnis, o ruduo – mielesnis, kai išsikepi gerą obuolių pyragą. Kaip tik tokį ir pagaminsiu, o esmė labai paprasta: biskvitas, tada obuoliai, o ant viršaus – traškūs trupiniai. Geriau nesugalvosi“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Kol dar nesibaigė obuolių sezonas, šįkart ji rodo, kaip išsikepti vokišką obuolių pyragą.

„Vokišku“ šį pyragą B. Nicholson praminė ne veltui. „Tokį pyragą vadinu „vokišku obuolių pyragu“ todėl, kad ant viršaus yra barstomi trupiniai, kokiais neretai puošiami įvairūs vokiški kepiniai. Jie vadinami „streusel“, – žiniomis apie vokiečių virtuvę dalijasi laidos vedėja.

Pyrago biskvitui B. Nicholson naudoja 200 g kvietinių miltų, tačiau visada galima rinktis ir alternatyvas. „Jei norite, galite įberti 1 kupiną šaukštelį kepimo miltelių. Beje, galite naudoti ir, pavyzdžiui, riešutinius miltus arba pusę riešutinių, pusę kvietinių. Taip pat, jeigu negalite valgyti kepinių su gliutenu, beveik tokiomis pačiomis proporcijomis galima būtų įdėti pusę ryžių ir pusę riešutų miltų“, – pasirinkimus vardija B. Nicholson.

Svarbu, kad obuoliai turėtų rūgštelės. Jeigu pyragą kepate iš saldžių obuolių, ant jų užpilkite šiek tiek citrinos sulčių. „Jeigu citrinos sultys pasibaigė, aš kartais ant obuolių užberiu citrinos rūgštelės. Labai geras skonis, ir obuoliai nepajuoduoja, išlieka šviesūs“, – sako laidos vedėja ir rodo, kaip išsikepti kvapnų obuolių pyragą. Šiltas pyragas puikiai dera su vaniliniais ledais arba natūraliu jogurtu.

Vokiškam obuolių pyragui reikės:

Biskvitui:

150 g sviesto,

150 g cukraus,

3 kiaušinių,

2 šaukštai grietinės,

1 šaukštelis vanilinio cukraus,

200 g kvietinių miltų,

1 šaukštelis kepimo miltelių,

Trupiniams:

80 g sviesto,

120 g miltų,

2 šaukštai smulkių avižinių dribsnių,

4 šaukštai rudojo cukraus,

1 šaukštelis cinamono,

žiupsnis druskos,

6 obuolių,

1 citrinos sulčių,

1 šaukštas cinamono,

1 šaukštas rudojo cukraus.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Rudens vakarai – pats tinkamiausias metas kepti pyragus: išbandykite vokišką obuolių pyragą