Gyvenimas

2020.11.26 08:40

Beata Nicholson kviečia į virtuvę įnešti šiek tiek egzotikos: greitai paruošiama azijietiškų skonių sriuba

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.11.26 08:40

Jeigu gomurys reikalauja azijietiškos virtuvės skonių, visai nebūtina griebti telefoną ir ieškoti, kur užsisakyti maisto. LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson rodo, kaip pasigaminti azijietiškų skonių sriubą su krevetėmis. Gardus patiekalas sušildys, skrandis pasisotins, o virtuvėje užtruksite visai neilgai.

„Kai atsibosta burokėlių ir kopūstų sriubos, išbandykite kažką naujo“, – sako B. Nicholson ir priduria, kad šią sriubą labai mėgsta vyresni jos šeimos nariai, mat vaikams azijietiški skoniai patinka ne visada.

Egzotišką skonį sriubai suteikia prieskoniai, tačiau B. Nicholson nepamiršta ir lietuviškų ingredientų. Ji sriubą gardina ne tik ryškaus skonio aitriosiomis paprikomis, imbieru, bet ir lietuvių pamėgtu moliūgu. „Man labai patinka moliūgų ir skonis, ir kvapas, ir ryškumas. Tik nenoriu jo pervirti, nes juk sakiau, kad sriuba bus greita. Suberiu moliūgą ir leidžiu jam pavirti 5 minutes“, – pasakoja laidos vedėja.

Į sriubą ji deda ryžių makaronus. Jų taip pat nereikia ilgai virti, pakanka tiesiog išbrinkinti karštame vandenyje. Žinoma, azijietiška sriuba neapsieina be rūgštelės. „Išspausiu citrinos sulčių, įtarkuosiu žaliosios citrinos žievelių, nes neturėjau citrinžolės. Žalioji citrina truputėlį turi panašių aromatų“, – paaiškina B. Nicholson ir rodo, kaip pasigaminti azijietiškų skonių sriubą.

Azijietiškai sriubai su krevetėmis reikės:

1 aitrioji paprika,

gabalėlis imbiero šaknies,

kelios česnako skiltelės,

1 kupinas šaukštas kario prieskonių mišinio,

kokosų aliejaus,

1 l vištienos sultinio,

gabalas moliūgo,

1 cukinija,

400 ml kokosų pieno,

ryžių makaronų,

kelios saujos virtų krevečių,

citrinų sulčių,

1 žaliosios citrinos žievelė.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Azijietiškų skonių sriuba – kai norisi ko nors egzotiško ir greito