Gyvenimas

2020.11.18 12:34

Vilniaus Katedros aikštėje jau dygsta Kalėdų eglė: ar vėl bus tituluojama gražiausia Europoje?

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.11.18 12:34

Ruoštis nenumaldomai artėjančioms Kalėdoms pradėjo ir Lietuvos sostinė. Katedros aikštėje jau dygsta žaliaskarė, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė kol kas neišduoda, kaip ji atrodys. Ar šiemet eglė vėl galės varžytis dėl gražiausios Europoje titulo, telieka nedidelė šventinė intriga, užsimena miesto savivaldybė.

Nors vaizdas už lango dar neprimena žiemos, kalendorius įspėja, kad nenumaldomai artėja bene laukiamiausios žiemos šventės. Didieji Lietuvos miestai jau pradėjo ruoštis Kalėdoms, ne išimtis – ir kasmet įspūdingais kalėdiniais papuošimais nustebinantis Vilnius.

Katedros aikštėje į pagalbą kranus pasitelkę darbininkai jau montuoja žaliaskarės karkasą. Užuominų apie papuošimus kol kas dar nematyti.

Kaip šiemet atrodys kasmet originalumu nustebinanti eglutė, Vilniaus miesto savivaldybė kol kas neatskleidžia. Kaip portalui LRT.lt sakė Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistė Neringa Kolkaitė, tradiciškai detalės apie Vilniaus miesto eglutę paaiškėja tik po jos įžiebimo, o iki tol bandoma išlaikyti nedidelę šventinę intrigą.

Ne paslaptis, jog šiemet Kalėdos didžiuosiuos Lietuvos miestuose bus kitokios. Eglių įžiebimus miestiečiai bus kviečiami stebėti per televizorių, aplink Vilniaus eglę įsikūręs kalėdinis miestelis taip pat kelsis į virtualią erdvę.

Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė, kad teko priimti vieną sunkiausių sprendimų per visą žiemos švenčių laikotarpį – atsisakyti kalėdinio miestelio ir daugelio pamėgtos 3D pasakos. Pagrindinės miesto eglės įžiebimo renginio atsisakyta dar vasarą.

„Bet pasiūlysime miestiečiams alternatyvas“, – žadėjo E. Tamošiūnaitė. Pasak jos, Katedros eglė bus įžiebta lapkričio 28 dieną ir tai bus galima stebėti televizijos ekranuose. Vietoje 3D pasakos, vaikai galės klausytis pasakų, įgarsintų žymių aktorių ir skaitovų, o Kalėdų miestelis su visomis prekėmis kelsis į internetą.

E. Tamošiūnaitė taip pat sakė, kad šiemet Vilniuje bus daug daugiau papuošimų, ir ne vien centrinėje miesto dalyje. Šventiškai papuošti žadama tiltus, Lukiškių aikštę, vakarinį aplinkkelį, Vingio parką. Gyventojai kviečiami kalėdinėmis dekoracijomis puošti savo balkonus.

Kalėdų miesteliai šiemet iš Vilniaus Katedros ir Rotušės aikščių ar Dizaino skvero žiemos švenčių metu persikels į elektroninę erdvę.

„Šiemet tokie jau metai, kai įprastoms miestą džiuginančioms veikloms reikia ieškoti alternatyvų. Vasarą meno kūrinius iš galerijų iškėlėme po atviru dangumi į akciją „Menas be stogo“, žiemą Kalėdų miestelius dėl saugumo keliame į internetą – nors emocija ir nebus ta pati, tačiau tai bent dalinai kompensuos pandemijos sukurtus ribojimus ir leis vilniečiams pasidžiaugti įdomiomis kalėdinėmis dovanomis“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

LRT.lt primena, kad pastaruosius keletą metų sostinės eglė sulaukia tarptautinio pripažinimo. Praėjusiais metais karaliene pramintą Vilniaus žaliaskarę BBC paminėjo tarp gražiausių 2019 m. pasaulio eglių, apie ją rašė „Fox News“, Briuselyje įsikūrusi organizacija „European Best Destinations“ paskelbė gražiausių Europos eglių sąrašą, kurio pirmojoje vietoje įsitaisė sostinės eglė.

2018 m. Vilnių puošusi eglė „Laikas“ taip pat šovė į gražiausiųjų topus tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor‘s Travel“, Belgijos naujienų portalas „Brussels Express“ ir kiti žiniasklaidos kanalai.

Magiška kalėdine Vilniaus atmosfera žavėjosi vienas didžiausių Italijos naujienų portalų „Corriere della Serra“ bei bene didžiausias Lenkijos žinių portalas „Wirtualna Polska“. Pastarojo žurnalistė rašė: „Vilnius gali pasigirti stilingu ir moderniu Kalėdų miesteliu. Skaudančia širdimi turiu pripažinti, kad Krokuva ir Vroclavas nesiekia jam iki kulnų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt