Gyvenimas

2020.11.13 10:37

Kalėdos Lietuvoje – eglučių įžiebimus kvies stebėti namie, bus alternatyva ir 3D pasakai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.11.13 10:37

Kaip didieji miestai pasitinka kalėdinį laikotarpį ir kokių saugių staigmenų ruošia gyventojams? Apie tai – pokalbis su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių atstovais.

Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė, kad teko priimti vieną sunkiausių sprendimų per visą žiemos švenčių laikotarpį – atsisakyti kalėdinio miestelio ir daugelio pamėgtos 3D pasakos. Pagrindinės miesto eglės įžiebimo renginio atsisakyta dar vasarą.

„Bet pasiūlysime miestiečiams alternatyvas“, – žada E. Tamošiūnaitė.

Didieji miestai ruošiasi žiemos šventėms: kuo pakeisime Kalėdų miestelį ir eglutės įžiebimą?

Pasak jos, Katedros eglė bus įžiebta lapkričio 28 dieną ir tai bus galima stebėti televizijos ekranuose.

Vietoje 3D pasakos, vaikai galės klausytis pasakų, įgarsintų žymių aktorių ir skaitovų, o Kalėdų miestelis su visomis prekėmis kelsis į internetą.

E. Tamošiūnaitė sako, kad šiemet mieste bus daug daugiau papuošimų ir ne vien tik centrinėje miesto dalyje. Šventiškai papuošti žadama tiltus, Lukiškių aikštę, vakarinį aplinkkelį, Vingio parką.

Gyventojai kviečiami kalėdinėmis dekoracijomis puošti savo balkonus.

Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė teigė, kad pagrindinis šių metų tikslas pasitinkant šventes – kad kauniečiai būtų saugūs.

„Kaunas šiemet tikrai bus šviesus, į atsinaujinusią Laisvės alėją keliame naujus papuošimus, liepose žybsės švieselės. Prie savivaldybės esančiose klombose žibės eglutės. Santakos parkas, aikštės ir tiltai taip pat švies“, – žada A. Augonė.

O eglutės įžiebimą Rotušės aikštėje lapkričio 28 d. gyventojai galės saugiai stebėti per ekranus namuose.

„Klaipėdos švenčių“ direktorius Romandas Žiubrys užtikrino, kad Kalėdų eglės įžiebimas Teatro aikštėje vyks, tačiau juo grožėtis gyventojai galės nuotoliniu būdu, o prieš tai jie galės stebėti muzikinę virtualią kelionę per Lietuvą – Vilnių, Kauną, Neringą.

Šventinę nuotaiką vietoj kalėdinio miestelio Klaipėdoje kurs Teatro aikštėje sumontuota instaliacija – kompasas su Šiaurine žvaigžde.

Daug šviesų bei saugių pramogų miestiečiams ruošia ir Šiauliai. Miesto savivaldybės departamento direktorė Asta Lesauskienė teigė, kad tradiciškai Prisikėlimo aikštę puoš eglutė, o skverelyje prie savivaldybės bus galimybė saugiai stebėti šviečiančią pasaką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt